Primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová nebude v jesenných komunálnych voľbách opätovne kandidovať na post primátorky. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca mesta Martin Svatuška.

Pripomenul, že kandidovať ako nezávislá bude na post poslankyne zvolenského mestského i banskobystrického krajského zastupiteľstva.

Balkovičová vyhrala komunálne voľby vo Zvolene v rokoch 2014 i 2018. „Podarilo sa nám dať priestoru okolo železničnej stanice tvár hodnú vstupu do nášho mesta. Obnovili sme Park Ľudovíta Štúra a jeho okolie, priniesli sme Vianočnú dedinu a obnovili sme tri školské dvory,“ spomenula zvolenská primátorka Lenka Balkovičová.

Zdôraznila, že sú však aj projekty, ktoré sa nevydarili. Podľa nej tam patria nová plaváreň a kúpalisko. „Podarilo sa nám však pripraviť projektové dokumentácie. Ak ich budúce vedenie mesta využije, Zvolenčania sa relatívne rýchlo môžu kúpať,“ ukončila.

Balkovičová už v minulosti avizovala, že po svojom druhom volebnom období opätovne nebude kandidovať. Definitívne vyjadrenie však prišlo až teraz. Kandidatúru zatiaľ oficiálne avizovali traja potenciálni kandidáti. Mestský poslanec Matej Snopko, ktorý sa už v minulosti o funkciu dvakrát neúspešne uchádzal, bývalý primátor Zvolena a politik neskôr pôsobiaci vo viacerých funkciách Vladimír Maňka a tiež právnička Dominika Árvaiová.