V poradí treťou ohlásenou kandidátkou na post primátora mesta Zvolen je právnička Dominika Árvaiová. Ako uviedla na stredajšej tlačovej konferencii, postupne chce predstaviť aj 25 podporujúcich kandidátov na poslancov, ktorí budú kandidovať pod spoločnou značkou.

Árvaiová, ktorá v rámci advokátskej praxe podľa jej slov v minulosti vo viacerých súdnych sporoch zastupovala i samotné mesto Zvolen, sa chce opierať práve o skúsenosti z právnickej kariéry.

“Rozhodla som sa kandidovať na primátorku Zvolena, pretože naše mesto si zaslúži viac, než len kandidátov ponúkajúcich stagnáciu súčasnosti či dokonca návrat do minulosti. Je načase pohnúť sa vpred, do budúcnosti. Na to je však nutné, aby vo vedení mesta konečne zavládla spolupráca. Ak si na stoličku primátorky zasadne opäť niekto, kto nedokáže spolupracovať s vlastným zastupiteľstvom, budeme naďalej prešľapovať na mieste,” uviedla Dominika Árvaiová.

K spolupráci so zastupiteľstvom má viesť aj nominácia v rámci spoločného širokého tímu kandidátov na poslancov. Z nich Árvaiová predstavila napríklad riaditeľku Nemocnice Zvolen Ľudmilu Veselú či bývalého riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica Róberta Kurčíka.

O post primátora sa bude už po tretíkrát uchádzať aj mestský poslanec Matej Snopko (nez.). Kandidatúru už ohlásil aj exprimátor Zvolena, niekdajší predseda BBSK a bývalý europoslanec Vladimír Maňka. Kandidovať bude ako nezávislý, s podporou strán HLAS-SD, SMER-SD a Národná koalícia. Súčasná primátorka Lenka Balkovičová (nez.) naposledy v úvode mája uviedla, že kandidatúru do prípadného tretieho volebného obdobia zváži.

Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra.