O post primátora Zvolena sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať poslanec mestského zastupiteľstva Matej Snopko. Pre TASR to potvrdil v stredu. Súčasná primátorka Lenka Balkovičová (nez.) aktuálne opätovnú kandidatúru zatiaľ nekomentovala.

„Kandidovať rozhodne budem, pretože nie som spokojný s tým, ako sa v súčasnosti mesto stará o Zvolenčanov. Sľúbil som to tiež ľuďom, ktorí veria v zmenu, ktorú mám priniesť,“ povedal s tým, že svoj volebný program zverejní neskôr. Pripomenul tiež, že o hlasy voličov sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát.

Snopko spomenul, že zároveň bude kandidovať aj na post banskobystrického krajského poslanca. Ním je za zvolenský volebný obvod aj v súčasnosti.

Kandidatúru zatiaľ oficiálne nepotvrdil žiadny ďalší kandidát. Súčasná primátorka Zvolena Lenka Balkovičová už po druhom zvolení avizovala, že opätovne sa o funkciu uchádzať nebude. Aktuálne sa však k jesenným voľbám zatiaľ nevyjadrila.

V kuloároch sa špekuluje o možnej kandidatúre niekdajšieho primátora, neskoršieho župana a bývalého europoslanca za SMER-SD Vladimíra Maňku.