Po otázke na najväčšie pozitíva i problémy mesta a plány kandidátov sa na záver adeptov o post primátora pýtame, aké by mesto malo byť po štyroch rokoch ich vedenia.

Pred komunálnymi voľbami dávame na ZVonline.sk priestor všetkým primátorským kandidátom vo Zvolene, ktorí postupne zodpovedajú štyri základné otázky, podľa ktorých zistíme, ako vnímajú problémy mesta a čo sľubujú na ich riešenie.

Všetci kandidáti dostali štyri otázky, pričom odpoveď na každú z nich museli sformulovať do tisíc znakov. Kandidáti tak dostali rovnaký priestor na vecné vyjadrenie, avšak s dostatočným priestorom na priblíženie ich zámerov. Voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia 10. novembra.

Čo chcete, aby bolo vo Zvolene o štyri roky iné,
ak budete zvolený za primátora práve vy?

1. Lenka Balkovičová, Ing., 56 r., primátorka mesta Zvolen, nezávislá kandidátka

Štyri roky vo vedení mesta stačí na realizáciu malých projektov, opráv, realizáciu drobných stavieb, ale nestačí na realizáciu veľkých časovo a finančne náročných projektov. Uchádzam sa teda o priazeň voličov práve preto, aby som mohla dokončiť všetky pripravené a rozpracované veľké investície. Ti štyri roky mi budú stačiť, potom sa už o znovuzvolenie uchádzať nebudem. Ak sa mi podarí uspieť, chcem, aby sa Zvolenčania kúpali na novom kúpalisku, plávali v novej plavárni, a športovali na krásnych školských ihriskách. Môžeme sa líšiť v odbornom pohľade na to, ako majú vyzerať, ale tie by nemali torpédovať projekt samotný. To často počujem od ľudí, ktorí už nechcú experimenty alebo začínať stále od nuly. Teraz je čas dokončovať. Záleží mi na tom, aby fungoval denný stacionár pre seniorov a aby sa skrátil poradovník do domovov dôchodcov tým, že sa postavia nové zariadenia. Vynovené okolie železničnej stanice príjemne uvíta návštevníkov mesta a rovnako vynovené centrum mesta na Hrnčiarskej ulici poskytne pohodu a relax prechádzajúcim.  Takto vybudované nové mestské prevádzky a zákutia prinesú Zvolenčanom úplne inú kvalitu života.

2. Miroslav Kusein, Ing., 61 r., súkromný podnikateľ, nezávislý kandidát

Kandidát bol oslovený, ale do uzávierky na otázky neodpovedal.

3. Roland Schaller, Ing., 44 r., riaditeľ letiska, nezávislý kandidát

Kandidát bol oslovený, ale do uzávierky na otázky neodpovedal.

4. Ivan Sitár, Ing., 51 r., podnikateľ, Kotleba – ĽSNS

Kandidát bol prostredníctvom strany oslovený, ale do uzávierky na otázky neodpovedal.

5. Matej Snopko, 54 r., publicista, aktivista ZVOLEN PRE ĽUDÍ, nezávislý kandidát

Mesto má byť na rozdiel od dneška stále čisté, pokosené. V zime odhrnuté. Bez výtlkov. Dobre osvetlené a bezpečné. Plné turistov, študentov a ľudí, výhodne bývajúcich napr. v mestských, nájomných bytoch. Musí byť dostatok práce a možností oddychu, vrátane 50 metrovej krytej plavárne a zrekonštruovaného kúpaliska Neresnica v štýle RETRO. Budeme už vidieť ako budujú dopravný obchvat R2. Keďže mnohé z toho dokázali v Nitre, podarí sa to aj nám. Máme už načrtnuté a predrokované riešenia. Na ich dokončenie potrebujem iba právomoci primátora. Inak so mnou investori prinášajúci nové pracovné príležitosti  rokovať nebudú. Nestrpím korupciu, klientelizmus, kšefty s mestským majetkom, ako napr. míňanie  finančnej rezervy mesta na pochybný a drahý nákup pozemkov na Barinách, za ktorým sa odkryl súkromný záujem jedného developera. Ani rozkrádanie a neslušné jednanie s občanmi. Mojim cieľom je i to, aby mestskí poslanci ťahali za jeden povraz. Prežil som s nimi 4 roky a bol som svedkom mnohých hádok. Upokojím vojny medzi poslancami. Využijem ich dobré nápady a vedomosti na to, aby sme spoločne posunuli Zvolen dopredu. Občania to od nás očakávajú, preto sa na nás obracajú s dôverou. Poďte voliť, inak všetko zostane po starom.


V ďalších dňoch prinesieme na ZVonline.sk odpovede kandidátov na ďalšie otázky. Pozrite si odpovede kandidátov aj na ďalšie otázky:

Kandidáti na primátora: Čo za uplynulé štyri roky hodnotíte vo Zvolene pozitívne?

Kandidáti na primátora: Čo je najväčším problémom Zvolena?

Kandidáti na primátora: Aké by boli ich prvé kroky vo funkcii?

Zoznam všetkých kandidátov, vrátane kandidátov na poslancov MsZ, ako aj ďalšie informácie k voľbám, nájdete v našom staršom príspevku…