Kvôli nálezom regionálneho hygienika mala prevádzka terajšej zvolenskej plavárne skončiť už na konci júna. Hoci hygienik na svojich záveroch trvá, mestu sa podarilo predĺžiť lehotu na odstránenie zistených skutočností.

Stará plaváreň tak môže fungovať ešte do konca roka. Medzitým mesto pokračuje v príprave novej, ktorej podoba len nedávno vzišla zo súťaže architektonických návrhov.

„Najnákladnejším opatrením je v prípade starej plavárne oprava bazénového dna. Stojí približne 60 tisíc eur, no nacenené máme aj ďalšie opravy. Celkovo by tak len nevyhnutné práce stáli viac ako stotisíc eur. Najväčším problémom a rizikom však je, že po oprave bazéna a opätovnom spustení prevádzky zhrdzavené rozvody zrejme už nezvládnu zmenu tlaku. Stav plavárne nie je dobrý a kedykoľvek sa môže stať, že dôjde k rozsiahlejšej havárii, po ktorej už ostane zatvorená natrvalo. Pochopiteľne urobíme všetko pre to, aby sme ju udržali až do konca roka, keďže nám regionálny hygienik dal takúto možnosť,“ uviedla vedúca správy majetku MsÚ vo Zvolene Alena Vaľková.

Mesto v súčasnosti podstupuje ďalšie kroky k administratívnej príprave novej plavárne. „Pred niekoľkými týždňami sme spoznali jej podobu a ja sa teším z množstva pozitívnych ohlasov Zvolenčanov. Len pripomeniem, že návštevníci budú môcť využívať tri veľké bazény. Plavecký, s desiatimi dráhami a dĺžkou 25 metrov, bude umiestnený v novej hale, súčasný prestaviame na relaxačný s rôznymi vodnými atrakciami. Počas letnej sezóny bude možné využívať aj vonkajšie kúpanie v bazéne s dĺžkou 25 metrov a šírkou troch plaveckých dráh,“ vysvetľuje zvolenský primátor Vladimír Maňka. V súčasnosti podľa jeho slov začína priame rokovacie konanie s autorom víťazného návrhu o návrhu zmluvy.

Po jej podpise dôjde k vypracovaniu predprojektovej dokumentácie a architektonickej štúdie, ďalším krokom bude vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie a napokon príde na rad výber dodávateľa stavby. Mesto predpokladá, že samotná výstavba by mohla začať v budúcom roku.