Šiesty zápas semifinálovej série medzi Zvolenom a Nitrou mohol rozhodnúť o prvom finalistovi. Hráči Nitry mali v rukách postupový mečbal, v sérii totiž viedli 3:2 na zápasy a v pondelkovom zápase mali výhodu domáceho ľadu.

Tá však nezabránila hokejistom Zvolena, aby otvorili skóre šiesteho duelu už po necelých troch minútach. Stalo sa tak po Csányiho práci v rohu klziska, odkiaľ poslal puk na Kotvana a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1. Domáci hráči neboli ochotní zmieriť sa s týmto úvodom a začali byť aktívnejší smerom dopredu. Na konci 6. minúty sa podarilo Rahmovi podržať svoj tím pri obrovskej šanci Bučeka, no onedlho prišla presilová hra „corgoňov“ a v nej gól Hrnku. Ten sa presadil aj s prispením dávky šťastia, keď z ostrého uhla poslal puk na Rahma a ten sa mu od betónov odrazil do brány – 1:1. Zvolenčanov mohol opäť poslať do vedenia Zuzin a po ňom aj Viedenský, no proti bol O´Connor v bráne Nitry, a tak sa trestalo na opačnej strane. V 15. minúte sa po nahodení Nemca ocitol puk pred osamoteným Krivošíkom, ktorý nemal problém rozvlniť sieť a poslať domáci tím do vedenia – 2:1. Záver úvodnej tretiny poznačil atak na obrancu Šimona Nemca, po ktorom však píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá.

Druhá dvadsaťminútovka ponúkla skôr bojovný hokej, najprv však dvihol prítomných divákov zo sedadiel Buček a jeho dravý prienik, po ktorom nebol ďaleko od presného zásahu. Začiatkom druhej polovice zápasu si Zvolenčania zahrali presilovú hru, šance mali Osterberg aj Mikúš, skóre však ostávalo nezmenené. Všetko tak smerovalo k tomu, že o osude série rozhodne tretia tretina.

Ani jeden z tímov sa nechcel dopustiť vážnejšej chyby, bolo cítiť dôležitosť duelu. Nitra mala od 48. minúty k dispozícii presilovú hru, ktorú však nevyužili a krátko po nej mohli dokonca inkasovať. Zvolenčania boli v snahe vyrovnať iniciatívni, no z mála šancí toho veľa nevyťažili. Šance im až do konca dával brankár Rahm, ktorý podržal „rytierov“ pri šanciach Holešinského a Buncisa z 51. minúty. Obhajcovia titulu mohli vyrovnať v presilovej hre, lenže domáci hokejisti vzdorovali a čas sa začínal krátiť. V samotnom závere sa hostia odhodlali po oddychovom čase k hre v šestici, do konca ostávali niečo vyše dve minúty. Dobrou strelou sa prezentoval Mikúš, krátko na to mohol rozhodnúť Bajtek, ktorý tesne minul odkrytú bránu HKM. Na hokejkách zvolenských hráčov bola badateľná nervozita, bojovalo sa až do záverečných sekúnd, počas ktorých sa ešte nechal vylúčiť domáci Mezei. Posledných tridsať sekúnd tak hrali Zvolenčania v početnej výhode o dvoch hráčov, veľkú kvalitu však predviedol O´Connor a aj všetci brániaci hráči pred ním. Po záverečnej siréne tak svietil na tabuli stav 2:1, čo pre hokejistov HKM znamená koniec v tohtosezónnom play-off.

Tipos extraliga – 6. zápas semifinále play-off – 18.04.2022 – Nitra

HK Nitra – HKM Zvolen 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Hrnka (Tvrdoň, Raskob), 15. Krivošík (Nemec, Buček) – 3. Kotvan (Csányi, Marcinek). Rozhodovali: Korba M., Snášel V. – Kacej L., Šoltés Ľ. – Beniač D.

HK Nitra: O’Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitaloš, Bodák, Pupák – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Tvrdoň, Hrnka, Bajtek – Drábek, Baláž, Varga – Múčka

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Meliško, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török