Počas tretieho aprílového týždňa bude prevládať zväčša zamračená obloha, pričom meteorológovia tvrdia, že nás neminú ani dažďové prehánky. Denné teploty vzduchu sa majú pohybovať v rozpätí osem až osemnásť stupňov Celzia.

Pondelok (18.4.) má pretrvávať spočiatku jasná obloha, v druhej polovici dňa treba počítať s veľkou oblačnosťou. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí mínus jeden až plus jeden stupeň, pričom pre poobedie meteorológovia avizujú 11 stupňov Celzia. Pre nízke ranné, ako aj nočné teploty je vydaná i výstraha prvého stupňa.

Utorok (19.4.) nás bude sprevádzať zamračená obloha, k slovu sa zrejme dostane aj dážď. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže jeden stupeň Celzia nad nulou. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 8 stupňov. SHMÚ zároveň znova varuje pred nízkymi rannými a nočnými teplotami, v platnosti je opäť výstraha prvého stupňa.

Streda (20.4.) bude nielen zamračená, ale aj daždivá, avšak s výnimkou rána, kedy očakávame slnečnú a jasnú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo +3 stupne Celzia. V priebehu dňa sa oteplí najviac na 10 stupňov.

Štvrtok (21.4.) zostane oblačný. Dobrou správou je však aspoň to, že dažďové prehánky by nás už mali trápiť len v rámci podvečera. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je 13 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (22.4.) má byť spočiatku polooblačný, v čase okolo obeda bude pretrvávať zväčšená oblačnosť, pričom pre zostávajúcu časť dňa meteorológovia avizujú takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 12 stupňov Celzia.

Sobota (23.4.) sa síce bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy, no v čase okolo obeda treba počítať s veľkou oblačnosťou. Vylúčené vtedy nie sú ani slabšie dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň osemnásť stupňov.

Nedeľa (24.4.) prinesie polooblačnú oblohu. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 9 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 16 stupňov Celzia.