Mesto napokon pristúpilo k rekonštrukcii vzniknutého havarijného stavu v mestskej plavárni a Zvolenčania ju budú môcť využívať už od pondelka 9. decembra.

zvolen plavaren mestske kupele„Mesto v novembri zabezpečilo opravu kúrenia a výmenníkov vody. Oprava bola zložitá, pretože ide o podlahové kúrenie, rozvody sú skryté pod vrstvou betónu v podlahe a zamurované v stenách. Projekty od objektu mesto k dispozícii nemá, takže hľadanie a odkrývanie porušených rozvodov bolo náročné a zdĺhavé. Technický stav odhalených rozvodov, ktoré sú po dobe svojej životnosti, bol veľmi zlý. Napriek všetkým komplikáciám bolo kúrenie opravené, a prevádzka plavárne bude čoskoro spustená,“ píše sa na oficiálnej stránke mesta Zvolen. K znovu otvoreniu dôjde už v pondelok 9. decembra. Mesto malo na opravy od zastupiteľstva vyčlenených zhruba 80-tisíc eur.

Plaváreň museli zatvoriť ešte na začiatku októbra. Problémy to urobilo najmä tunajším športovým klubom, ktoré museli presunúť svoje aktivity do Žiaru nad Hronom či na Kováčovú.

Mestskí poslanci i primátor Kusein ale pri téme plavárne už viackrát poukázali na potrebu jej komplexnej rekonštrukcie alebo výstavby novej. O havarijnom stave zvolenských mestských kúpeľov sa vedelo dlhodobo. Poslanci mesta už niekoľko rokov zvažovali jej ďalší osud. Riešením pre budúcnosť sa nateraz ukazuje nový súkromný projekt na sídlisku západ, pri ktorom už investor komunikuje s mestom v súvislosti s náhradou mestskej plavárne.