V južnej časti sídliska Západ, v časti Bariny, má vzniknúť multifunkčná hala s ľadovou plochou, plavárňou, welness a fitness časťou, hotelovou i reštauračnou časťou. Celkové náklady na realizáciu by sa mali vyšplhať na 9 miliónov eur.

legends arena zvolenZvolenská spoločnosť Idea Invest oznámila svoj zámer dotknutým úradom v týchto dňoch. V súčasnosti začína posudzovanie vplyvov na životné prostredie a investičný zámer včera na úradnej tabuli uverejnilo aj Mesto Zvolen. Do 17. decembra sa občania k návrhu môžu vyjadriť, prípadne podať svoje námietky.

Výstavba by sa mohla začať už v roku 2014 a predpokladá sa na zhruba 20 mesiacov. Objekt má mať rozmery 105 x 44 metrov, s maximálnou výškou cez 12 metrov.

Malá hokejová hala poskytne tréningové možnosti pre hokejistov ale aj korčuliarov, počíta sa aj s menšou tribúnou pre viac než dve stovky divákov. Hotel, ktorý má byť súčasťou objektu, má mať k dispozícii 48 izieb o celkovej kapacite 86 lôžok. V okolí budovy má vzniknúť zhruba 160 parkovacích miest.

Projekt by vyriešil problém s plavárňou

Zvolen je od začiatku októbra bez plavárne. Legends arena má priniesť modernú menšiu plaváreň, ktorá by sa v spolupráci s mestom mala stať plnohodnotnou náhradou doterajších mestských kúpeľov. Súčasťou nového objektu  má byť plavecký 25-metrový bazén so šírkou 13 metrov a hĺbkou do dvoch metrov. Projekt počíta aj s detským a relaxačným bazénom. Vo welness časti majú byť aj rôzne sauny.

Viac o projekte nájdete na stránke legendsarena.sk.