Mimoriadny záujem vyvolala pred štyrmi rokmi informácia o plánovanom vybudovaní prevádzky známeho hobby marketu OBI vo Zvolene. Teraz sa ho už Zvolenčania dočkajú, svoje brány otvorí čoskoro.

Nemecká sieť hobby marketov OBI avizovala svoje plány na otvorenie prevádzky vo Zvolene ešte v roku 2020. Predajňu tu chcela otvoriť v apríli 2021. Náklady na jej výstavbu mali dosiahnuť necelých 5-miliónov eur a plánovali zamestnať približne 50 ľudí.

Proti plánom siete, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2015, sa však postavila napríklad celosvetová pandémia a jej dopady na trh. Aj preto si museli Zvolenčania na novú prevádzku hobby marketu, ktorého najbližšia prevádzka je napríklad v susednej Banskej Bystrici, počkať dlhšie.

Oku pozorného Zvolenčana však neuniklo, že na ulici Stráž neďaleko obchodného domu Metro, vyrástla nová veľkometrážna predajňa.

OBI už oficiálne oznámilo, že svoju zvolenskú predajňu, slávnostne a spolu so špeciálnymi akciami, verejnosti po prvýkrát otvorí už 11. apríla 2024.

Prevádzka vo Zvolene má ponúknuť nielen široký sortiment stavebnín, záhradníckych potrieb, technického vybavenia či zariadenia a doplnkov do domácnosti, ale aj ďalšie doplnkové služby.