Vo Zvolene pribudne predajňa reťazca OBI. Investor už má plán výstavby nového centra za takmer 5 miliónov, v blízkosti tunajšej predajne Metro. Nový obchod vytvorí nové aj pracovné miesta.

Spoločnosť OBI Corporate Center GmbH prichádza na Slovensko už so štrnástou predajňou. Jej zámer je zatiaľ v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA. Príchod obchodného reťazca do Zvolena by mal dať podľa predbežných odhadov prácu 50 ľuďom.

Zvolenská nákupná zóna sa rozšíri

Novú predajňu plánujú postaviť na Strážskej ceste pri predajni Metro. „Navrhovaná činnosť je umiestnená na východnej hranici Obchodnej zóny Stráž,“ uvádza spoločnosť v investičnom zámere. Ide o oblasť, kde sa v súčasnosti nachádza zvolenský Retail Park a živú nákupnú zónu by tak doplnil nový hobby obchodný reťazec.

Investor plánuje postaviť jednopodlažný objekt s rozdelením na štandardné tri časti – stavebné centrum Baumarkt, záhradné centrum Gartenmarkt a Drive-in, ktorý slúži ako vonkajší sklad. Investor pokryje pre obchodný dom nevyužívanú plochu 26-tisíc metrov štvorcových, pričom predajňa zaberie približne 7-tisíc metrov štvorcových. Súčasťou bude aj 219 parkovacích miest.

OBI by malo otvoriť predajňu už budúci rok

Najbližšia predajňa OBI je pritom vzdialená len 15 kilometrov, na banskobystrickej Zvolenskej ceste. Už v priebehu budúceho roka by ju však mali mať Zvolenčania na dosah priamo v meste.

Spoločnosť chce s výstavbou začať už od júla tohto roka a predajňu chcú otvoriť v apríli 2021. Náklady na výstavbu sa podľa investora vyšplhajú na 4,8 milióna eur. Predajňa by mala vytvoriť 50 nových pracovných miest.

OBI je nemecký reťazec hobby marketov. Od roku 2015 pôsobí aj na Slovensku a odkúpil obchodnú sieť Baumax. Na Slovensku má už trinásť predajní, vo Zvolene vyrastie štrnásta.