ZVonline.sk (F. Roháček) | 4.5.2015

Zámocké hry zvolenské 2015: Popredné divadlá i SĽUK, no bez opery

V dňoch od 5. do 19. júna sa vo Zvolene uskutoční už 42. ročník obľúbeného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské. Divákov čaká tento rok atraktívny program.

PLAGAT ZHZ 2015Ako sme vás už informovali, tohtoročné Zámocké hry zvolenské sa uskutočnia už bez opernej časti. Banskobystrická Štátna opera sa totiž rozhodla organizovať vlastný festival priamo v meste pod Urpínom. Program činohernej časti je však o to pestrejší. Okrem premiéry známej a úspešnej hry Josepha Kesselringa Arzenik a staré dámy v podaní domáceho Divadla Jozefa Gregora Tajovského, sa divákom predstavia aj bratislavské Štúdio L+S s novou hrou Tri grácie z umakartu. Okrem nich vystúpia aj Městské divadlo Zlín, nitrianske Divadlo Andreja Bagara, Slovenské komorné divadlo Martin, Divadlo Jána Palárika z trnavy, Divadlo Jonáša Záborského z Prešova, Spišské divadlo či Mestské divadlo Actores z Rožňavy. Veľkým lákadlom bude bezpochyby aj vystúpenie SĽUK-u.

Väčšina predstavení je naplánovaná do pristorov nádvoria zvolenského zámku. Organizátori v predaji ponúkajú dva tipy vstupeniek. Drahšie do predných radov platia aj v prípade nepriaznivého počasia a presunu predstavení do sály divadla, v prípade lacnejších do zadných radov bude vstupné záujemcom v prípade nepriaznivého počasia vrátené.

Vstupenky je možné rezervovať si už od piatku prostredníctvom internetovej stránky Divadla J.G.Tajovského, kde zároveň nájdete podrobný program predstavení, alebo priamo zakúpiť na pokladniach divadla.