ZVonline.sk (F. Roháček), foto: ilu. DJGT ZV | 18.2.2015

Zámocké hry zvolenské prídu o opernú časť

Festival Zámocké hry zvolenské bude od 42. ročníka ochudobnený o opernú časť. Banskobystrická Štátna opera bude v lete organizovať vlastný festival v meste pod Urpínom. Vo Zvolene tak zostane len činoherná časť organizovaná tunajším Divadlom J.G. Tajovského.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Dôvodom boli sťažené prevádzkovo-technické podmienky, zvyšovanie inscenačných nárokov na jednotlivé operné produkcie i potreba vhodnejšieho termínu. Podujatie sa teda prenáša pod novým názvom zo Zvolena do Banskej Bystrice,“ uvádza banskobystrická Štátna opera na svojich stránkach. Dlhodobo bola diskutovanou témou aj kolísajúca návštevnosť podujatia, na ktoré boli pozývaní často i známi operní speváci z Európy.

Divadelný festival Zámocké hry zvolenské odštartuje už bez opernej časti tento rok 5. júna. Nový banskobystrický festival Operalia Banská Bystrica je naplánovaný na 20. až 22. augusta a uskutoční sa na nádvorí Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB na Kuzmányho ulici v Banskej Bystrici v bezprostrednej blízkosti sídla Štátnej opery, kam by boli v prípade zlého počasia predstavenia presunuté.