Avizovaná výstavba druhej etapy Europa Shoping Center Zvolen mala byť dokončená do konca tohto roku. S výstavbou sa podľa aktualizovaných plánov malo začať v marci, no zatiaľ sa na priľahlom pozemku žiadne stavebné práce nekonajú.

europa sc zvolen kino mier, stavbaDeveloper avizoval, že v lete by mali byť hotové aj úpravy priľahlej časti námestia a parku Ľudovíta Štúra. Tak ako spoločnosť VAV invest pre portál ZVonline.sk potvrdila už v závere minulého roka, s výstavbou druhej etapy zvolenského obchodno-zábavného centra sa má začať čoskoro. Pôvodné plány však investor už niekoľkýkrát posunul. „V súčastnosti prebiehaju rokovania s financujúcimi bankami v projekte EUROPA SC Zvolen. Po ukončení rokovaní budeme verejnosť informovať,“ vyjadril sa aktuálne pre ZVonline.sk Peter Valach zo spoločnosti VAV invest.

Bránami prvej budovy centra, ktorej výstavba stála 27 miliónov eur a otvorili ju v júni 2012, za minulý rok prešli tri milióny návštevníkov. Druhá etapa, ktorá bude o poznanie menšia a postavia ju na mieste bývalého kina Mier, by mala stáť asi 15 miliónov eur. K súčasným zhruba 12-tisíc metrom štvorcových obchodných plôch, tak pribudne ďalších 8500 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov. Počas tohto roka, najneskôr do júla, by mala byť dokončená aj povinná vyvolaná investícia, ku ktorej sa investor zaviazal. Revitalizácie sa tak má dočkať Park Ľudovíta Štúra a dokončená by mala byť priľahlá komunikácia Námestia SNP.

Rovnaká spoločnosť pred rokom začala so stavbou parkovacieho domu pri mestskom úrade v Banskej Bystrici, kde po zemných prácach zostala stavba bez stavebného ruchu. Projekt obchodno-zábavného centra Europa v Leviciach, ktorý zastrešuje developer prostredníctvom dcérskej spoločnosti, sa nepodarilo spoločnosti v praxi rozostavať do piatich rokov od získania stavebného povolenia. V marci však stavebník oplotil areál v centre Levíc a oznámil začatie výstavby. Tamojší mestskí poslanci už ale primátorovi odporučili vypovedanie zmluvy develperovi a pôvodným stavebným povoleniam má takisto už v tomto čase vypršať platnosť.