Po nevydarenom prvom zápase semifinálovej série so Spišskou Novou Vsou zabojovali zvolenskí rytieri v druhom zápase omnoho viac. Zápas mali viac pod kontrolou, aj keď o všetkom rozhodlo až šťastie v nájazdoch.

Oremusovi zverenci poučení z prvého zápasu, nastúpili do druhého duelu zjavne poučení a našťastie vo forme a tempe zo záveru nedeľného merania síl. Prvá tretina priniesla vyrovnaný priebeh a stupňujúce napätie na oboch stranách, ktoré sa začalo prejavovať aj vo vylúčeniach. V prvej časti hry gól nepadol, ale hneď do úvodu druhej tretiny nastúpili úspešne hostia, ktorí sa v 22. minúte ujali vedenia gólom Beaudryho. Spišiaci mali dokonca ďalšie vážne príležitosti, ale aj Radovan Bondra na domácej strane mal príležitosť, ktorú mohol po pondelku ešte dlho ľutovať. Výraznejšie zvolenskí hokejisti znovu zatlačili v tretej tretine a podarilo sa im to pretaviť do gólu. Hain po spolupráci s Bondrom a Messnerom vyrovnal na 1:1. Ďalšiu veľkú šancu mal Bondra v posledných sekundách riadneho hracieho času, ale hosti podržal Melicherčík. Došlo tak na predĺženie, ktorého prebehlo bez vytúženého gólu. Rozhodovali tak až nájazdy. Za Zvolen sa úspešne presadili Zuzin, Bondra i Hecl. Za hostí premenil jediný nájazd Majdan, a tak HKM dokázalo vyrovnať stav série.

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0), stav série 1:1

Góly: 49. Hain (Messner, R. Bondra), rozhodujúci nájazd premenil Bondra – 22. Beaudry (Kerbashian, Džugan). Zápas vo Zvolene sledovalo 3 087 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Turnbull, Huntebrinker, Hecl – Kašlík, Marcinek, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka – Brumerčík.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Ouellet-Beaudry, Ulander, J. Valach, Malina, Groch – Giľák, Nellis, Réway – Rapáč, Bortňák, Majdan – La Porte, Kerbashian, Verbeek – Belluš, Vartovník, Džugan.

Séria bude pokračovať vo štvrtok 6. a piatok 7. apríla vždy od 18-tej hodiny v Spišskej Novej Vsi. Už istý piaty zápas vo Zvolene sa odohrá v nedeľu, 9. apríla.