V nedeľu sa vo Zvolene odohral prvý zápas semifinálovej série play off Tipos extraligy medzi domácimi rytiermi a hokejistami HK GROTTO Spišská Nová Ves. Tí v štvrťfinále vyradili banskobystrických baranov a pod Pustý hrad prišli zjavne s ambíciou vyradiť aj ďalší stredoslovenský tím.

Aj keď prvá nebezpečná akcia patrila domácim, prvý gól zápasu strelili hostia už v tretej minúte, keď sa presadil Nellis. Nič ale nebolo stratené. Naopak, aktivita bola najmä na hokejkách domáceho celku. Recept na istého Marcela Melicherčíka v bránke Spišiakov však nenachádzali.

Naopak zvolenský gólman Jake Paterson nebude práve v dobrom spomínať najmä na druhú časť nedeľného zápasu. Keď v 27. minúte Réway využil presilovku hostí, prišlo ešte krátko na to aj vylúčenie na opačnej strane a Oremusovi zverenci sa v zápase mohli zachytiť. To sa im ale nepodarilo, naopak v 34. minúte pridal druhý gól Nellis a v 36. minúte pridal ďalšiu ranu zvolenským snahám Juraj Majdan – 0:4. Zvolenskí hokejisti sa na ľade len hľadali a napokon mohli byť radi, že neprehrávali ešte výraznejšie.

Zvolenskí hokejisti nabrali druhý dych až v poslednej tretine a konečne našli aj recept na Melicherčíka. V 46. minúte najskôr korigoval skóre od modrej Hain a v 52. minúte znížil na 2:4 ďalšou ráznou strelou Mudrák. Snahu rytierov však striedali ich chyby, a tak sa už skóre viac nemenilo.

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves  2:4 (0:1, 0:3, 2:0), stav série: 0:1

Góly: 46. Hain (Huntebrinker), 52. Mudrák (Rauhauser, Marcinek) – 3. Nellis (Giľák, Réway), 27. Réway (Kerbashian), 34. Nellis (Réway, Giľák), 36. Majdan (Nellis, Ouellet-Beuadry). Zápas vo Zvolene sledovalo 3 860 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Turnbull, Šiška, Jedlička – Csányi, Marcinek, Stupka – A. Barcík.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves : Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák, J. Valach, Malina, Groch – Giľák, Nellis, Réway – Rapáč, Bortňák, Majdan – LaPorte, Kerbashian, Verbeek – Belluš, Vartovník, Vandas.

Druhý zápas série sa odohrá v pondelok, 3. apríla od 18-tej hodiny znovu na zvolenskom ľade.