Finálová séria hokejovej extraligy pokračovala po dvojzápase v Košiciach tretím duelom, ktorý sa odohral pre zmenu na zvolenskom ľade. Hráči HKM v ňom síce išli v prvej tretine do vedenia, no o svoj náskok postupne prišli a stretnutie nezvládli.

Už v prvej polovici úvodnej tretiny mohli Zvolenčania dvakrát otvoriť skóre, no podarilo sa im to napokon v 12. minúte, kedy sa menil stav po zakončení Zuzina. Prišli však vylúčenia na strane HKM a s tým zákonite aj trest „oceliarov“, keď v 17. minúte vyrovnal na 1:1 nikým nekrytý Pollock. V závere tretiny putoval na trestnú lavicu aj Rauhauser a domáci brankár mal čo robiť, aby zabránil gólu pri šanci Jääskeläinena. Trenčan si nevydýchol ani pri pokuse Havrilu, ktorý chcel krátko pred odchodom do kabín poslať košický tím do vedenia.

Adam Trenčan sa navyše sám dopustil previnenia voči pravidlám a v 28. minúte oslabil svoj tím a koncom tej istej minúty sa prizeral ako Chovan v stopercentnej šanci nerozvlnil sieť. Hosťom sa ale podarilo dostať do vedenia v 31. minúte, keď sa pekným zakončením z prvej prezentoval Fejes.

Ten istý hráč mohol v tretej tretine zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, v nádejnej šanci mu však chýbali centimetre. Napokon prišla 47. minúty a s ňou prakticky aj definitíva, keď sa gólovou dorážkou prezentoval fínsky zakončovateľ Jääskeläinen. V 57. minúte ešte prišla veľká príležitosť jediného strelca domácich Zuzina, ktorý však zoči-voči Riečickému neuspel a ďalšie nádeje HKM pochoval Hain, ktorý sa necelé tri minúty pred koncom nechal vylúčiť. Zvolenčania tak prehrali aj v treťom finálovom zápase a v piatkovom stretnutí budú mať košickí oceliari prvú príležitosť ukončiť sériu.

Tipos extraliga – finále play-off – 3. zápas – štvrtok 20.04.2023, 18.30 h – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Zuzin (Viedenský, Marcinek) – 17. Pollock (Jääskeläinen), 31. Fejes (Bartánus, Breton), 47. Jääskeläinen (Southorn, Leskinen). Rozhodovali: Žák, Snášel ml. – Stanzel, Šoltés, vylúčení na 2 min.: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. DivácI: 5020

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Jedlička, V. Fekiač, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Šiška, Csányi

Zostava HC Košice: Riečický – Olsson, Breton, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Bartánus, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Michal Chovan, Leskinen – Lamper, Marek Slovák, Rogoň – Jokeľ, Hovorka, Havrilla

Štvrtý zápas finálovej série hranej na 3 víťazné duely, je na programe už v piatok 21. apríla. Úvodné buly prebehne o 18.30 h, vstupenky nájdete na tomto mieste.