Hokejisti Zvolena zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad Nitrou 4:3 a odčinili tak vysokú prehru na Slovane (2:10) z predchádzajúceho kola. Držia si zároveň tretie miesto v tabuľke. Hráči spod Zobora doposiaľ na klziskách súperov v tejto sezóne nevyhrali.

Vedenia v zápase sa ujali hostia v štvrtej minúte po chybe Mudráka, keď si únik i brankára Trenčana vychutnal Holešinský. Domáci odpovedali už o dve minúty po strele Barcíka a dorážke Marcineka. Nitrania následne nevyužili tri vyložené šance a pykali v druhej tretine z druhej dorážky v podaní Jedličku. Na 2:2 potom vyrovnal z medzikružia voľný Donaghey, keď zamietol zabudnutý puk za sebou. Lenže do prestávky sa postaral o vedenie Zvolena peknou strelou z kruhu tiesnený Hecl, keď videorozhodca nevedel posúdiť, či nepredchádzal tejto gólovej situácii ofsajd.

Na začiatku tretej tretiny po akcii štvrtej lajny vyrovnal na 3:3 z pravej strany pohotový Molnár a zaknihoval prvý seniorský gól v extralige. Následne na opačnej strane mieril do žŕdky Hecl, no napokon v 54. minúte rozhodol o troch bodoch pre domáci tím z kruhu strelou po ľade obranca Hanna.

Premiérový gól zaznamenal v piatok večer za Zvolen útočník Marek Hecl. V novom tíme si tak otvoril strelecký účet a zároveň išlo aj o jeho prvý presný zásah v aktuálnej sezóne. „Bolo už na čase steliť gól. Išlo mi to hlavou, že osem zápasov som nedal gól, čo sa mi v kariére asi ešte ani nestalo. Som teda za to rád. Každý hráč potrebuje na úvod sezóny streliť gól. Potom dostane určitý pokoj na hokejke,“ netajil 24-ročný krídelník. K duelu s Nitrou ešte dodal: „Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že po poslednej vysokej prehre na Slovane nás nebude čakať nič jednoduché, ale vyhrali sme za tri body a to je dôležité.“

Tipos extraliga – 9. kolo – piatok 14.10.2022

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. Marcinek (S. Barcík, Hraško), 28. Jedlička (Langkow, Zuzin), 37. Hecl (Sideroff), 54. Hanna (Huntebrinker) – 4. Holešinský, 35. Donaghey (Myklukha, Honzík), 44. O. Molnár (R. Varga, Pupák). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2086 divákov

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka, Hraško, S. Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Hecl, Langkow, Sideroff – Jedlička, Šiška, Bondra – Marcinek, Viedenský, Csányi.

Zostava HK Nitra: Honzík – Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, F. Gajdoš, Švarný, Pupák – Solenský, Buncis, Holešinský – Lacka, A. Sýkora, Knies – Krivošík, Myklukha, Tvrdoň – R. Varga, Šramaty, O. Molnár.