Slovenský hokejový klub HKM Zvolen angažoval kanadského brankára Jakea Patersona a vracia sa aj útočník Radovan Bondra. V kádri trénera Petra Oremusa je už sedem legionárov, pričom presne toľko ich môže zasiahnuť do jedného zápasu.

„Sezóna je dlhá, môžu prísť zranenia, stať sa môže všeličo. Preto sme chceli vystužiť brankársky post a siahli sme po brankárovi z kanadskej hokejovej školy,“ povedal generálny manažér Ladislav Čierny pre klubovú stránku.

Paterson podpísal zmluvu do konca sezóny 2022/2023 a doplní slovenských brankárov Adama Trenčana a Romana Petríka. K angažovaniu posily do bránky došlo pár dní po tom, ako Zvolenčania prehrali na ľade HC Slovan Bratislava 2:10. Po ôsmich odohratých zápasoch figurujú na tretej priečke tabuľky, no s 27 inkasovanými gólmi sú tretí najhorší v súťaži.

Paterson absolvuje vo Zvolene svoj druhý európsky angažmán. V ročníku 2021/2022 hral v najvyššej nórskej súťaži za Spartu Sarpsborg. Predtým sa jeho kariéra odvíjala v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. V roku 2012 ho z 80. miesta draftoval klub Detroit Red Wings, ale do NHL sa nepresadil.

Okrem Patersona majú štatút legionárov aj jeho krajania Shane Hanna, Joel Messner, Ryan Gropp, Chris Langkow, Deven Sideroff a Američan Michael Huntebrinker.

S tímom zároveň podpísal zmluvu aj útočník Radovan Bondra. Bondra už vo Zvolene pôsobil v sezóne 2020/2021, ktorá bola pre neho individuálne mimoriadne vydarená.

V 49 zápasoch základnej časti bol s bilanciou 26 gólov a 25 asistencií najproduktívnejší hráč tímu. V play off pridal v 14 zápasoch 11 bodov (3+8), ktorými pomohol Zvolenu k majstrovskému titulu. Sezónu 2021/2022 strávil v českom extraligovom klube HC Vítkovice, za ktorý nastúpil v 54 zápasoch. Do štatistík si pripísal 5 gólov a 9 asistencií.