Zanedbaný areál Borovej hory aj tento rok Zvolenčanom pripomenie a priblíži kultúrne podujatie, ktoré sa uskutoční priamo v tomto inak unikátnom priestore.

Piknik na Borovej hore sa začne v sobotu 22. septembra o 14-tej hodine. Pripravené bude detské dopravné ihrisko pre všetky deti, ktoré si prinesú bicykle či kolobežky. Deti si však budú môcť vyskúšať šikovnosť svojich rúk v pripravených tvorivých dielňach, k dispozícii bude aj člnkovanie v tamojšom jazierku a ďalšie aktivity.

Od 15-tej hodiny sa o hudobný program postará SZUŠ Heuréka, o 15.30 h vystúpi hudobník a pesničkár Ján Svetlan Majerčík. O 17-tej hodine potom zahrá Jana Filová and Human Hills. Od 18-tej hodiny sa budete môcť dozvedieť viac o minulosti, ale aj budúcnosti Borovej hory a následne budú pripravené koncerty kapely Police Team (19.30 h) a o 21.00 h potom koncert známej ska, reggae skupiny Polemic.

Organizátori podujatia z Podborovského spolku sa už aj v uplynulých rokoch snažili podujatím poukázať na problematiku prinavrátenia areálu Borovej hory mestu Zvolen. To sa stalo realitou tento rok v júni.

Na travertínovom kopci sa nachádza minerálny prameň i jazero známe miernou rádioaktivitou vody a v jeho bezprostrednom okolí vznikli na prelome 19. a 20. storočia prvé mestské kúpele. Neskôr tu bola liečebňa tuberkulózy a respiračných chorôb. V roku 1999 na Borovej hore zrušili posledné nemocničné oddelenie. Areál prakticky od tých čias chátral.