ZVonline.sk (FR, RČ) | 2.9.2016

Tipy na víkend: Výstup na Pustý hrad, rozlúčka s prázdninami aj maratón v Bystrici

Úvod septembra prináša do Zvolena a jeho okolia množstvo podujatí, za ktorými sa oplatí zájsť aj do vzdialenejších kútov regiónu.

i_3979332VÝSTUP NA PUSTÝ HRAD

Zvolen – Park Ľ. Štúra, sobota 3. september o 8. hod.

Pozývame na tradičný Národný výstup na Pustý hrad. Tešiť sa môžete aj na bohatý kultúrny program priamo na hrade, kde zahrá aj Pavol Hammel a pripravené budú aj aktivity pre deti. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

PONICKÝMI KIARMI 2016

Šalková, Poniky, sobota 3. september o 8. – 15.30 hod.

Obec Poniky pozýva na cyklistické preteky do vrchu, ktoré sa budú konať túto sobotu. Začínajú v Šalkovej za odbočkou na Poľovnícku ulicu a cieľom je najvyšší bod cesty, obec Poniky. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

BANSKOBYSTRICKÝ MINIMARATÓN PRE DETI

Námestie SNP v Banskej Bystrici, sobota 3. september o 8. – 12. hod.

Jedným z vrcholov Banskobystrického maratónskeho víkendu je Minimaratón – zápolenie najmenších bežcov všetkých detských kategórií priamo na Námestí SNP. Pohľad do tvárí detí, keď prebiehajú skutočnou cieľovou bránou, je pohľadom do budúcnosti nášho športu. K tomu zaslúžená ozajstná maratónska medaila, cieľový fotoservis, dekorovanie najlepších na veľkom pódiu a premiérovo pamätné detské tričká s motívom Banskobystrického maratónu.

ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI

Lunterov ranč, Zvolen – Kráľová, sobota 3. september od 12. hod.

Zábavný deň pre všetky deti a ich rodičov. Budete sa môcť voziť na koníkoch a poníkoch, ale uvidíte aj skúsených jazdcov priamo v akcii, pre deeti budú pripravené rozličné zábavné atrakcie ako šmýkačky, trampolína, lanovka, ale od 15.30 h aj detský karneval s diskotékou. O 14-tej sa bude súťažiť aj o najlepších koláčik, a rodina ktorá prinesie celý plech koláčov má vstup zdarma. Pre dospelých bude zas určená ochutnávka domáceho burčiaku, poľovnícky guláš, ale aj ďalšie atrakcie areálu Lunterovho ranča. Vstupné je vo výške 1 €.

dni sv. hubertaDNI SV. HUBERTA

Svätý Anton – areál múzea, sobota 3. september a nedeľa 4. september

Pozývame na 26. ročník celoslovenských poľovníckych slávností, ktoré sa uskutočnia tento víkend v kaštieli vo Svätom Antone. Dni svätého Huberta sú príležitosťou pre priateľské stretnutie poľovníkov aj nepoľovníkov z celého Slovenska i zahraničia. Súčasťou osláv je veľké množstvo atraktívnych sprievodných podujatí: celoslovenské súťaže – ME juniorov vo vábení jeleňov, vo vábení ostatnej zveri, o poľovnícky nôž roka, poľovnícky šperk roka, súťaž v streľbe z historických zbraní „svätoantonský diviak“, v streľbe z kuší na terč i „na vtáka“, humorné súťaže „poľovníckych 5F“, o najdlhšiu a najkrajšiu bradu, v hádzaní flinty do žita … ap., atraktívny rybolov, ukážky sokoliarskeho výcviku, poľovníckej kynológie, ukážky prác remeselníkov, predaj poľovníckych potrieb a pod.

HRADNÉ HUKY 2016

Slovenská Ľupča – nádvorie hradu, sobota 3. september o 16.30 hod. a nedeľa 4. september o 14. hod.

Už piaty ročník festivalu Hradné Huky, ktorý sa uskutočňuje na nádvorí hradu Slovenská Ľupča láka svojim dvojdňovým programom. Viac o programe sa dozviete v našom staršom článku na BBonline.sk.

O2 BANSKOBYSTRICKÝ MARATÓN

Námestie SNP v Banskej Bystrici, nedeľa 4. september o 9. hod.

Mesto Banská Bystrica sa znovu zaplní bežcami z rôznych krajín, ktorí sa v rámci maratónu, polmaratónu či štafety budú snažiť prekonať rekordy preteku, ale aj posunúť svoje vlastné limity. Súvisieť s tým budú výrazné dopravné obmedzenia v centre Banskej Bystrice, no podujatie so sebou opäť prinesie nevídaný športový zážitok. Viac sa dočítate v staršom článku na BBonline.sk.

zvolencan plagatSILOVO – VYTRVALOSTNÁ SÚŤAŽ ZVOLENČAN

Zvolen, areál pred Nádvornou 22, nedeľa 4. september od 10.00 hod.

Rege-centrum Zvolen a ďalší spoluorganizátori pozývajú v nedeľu dopoludnia do areálu pred týmto zvolenským športovým centrom, kde sa uskutoční druhý ročník silovo-vytrvalostnej súťaže Zvolenčan. Samotných zapojených súťažiacich čakajú tri súťažné disciplíny a tých najlepších potom aj zaujímavé ceny. Súťaže sa môžete sami zúčastniť, alebo prísť zapojených podporiť. Pripravený bude navyše pestrý sprievodný program, a napríklad aj v podobe atrakcií pre deti.

ZVOLENSKÁ ODDYCHOVKA

Námestie SNP vo Zvolene, nedeľa 4. september od 14.30 hod.

Už v nedeľu 4. septembra popoludní sa na Námestí SNP vo Zvolene uskutoční festival dychových kapiel Zvolenská Oddychovka. Viac sa dočítate v našom staršom článku.