dychovka zvolen dychova zvolenska kapelaUž v nedeľu 4. septembra popoludní sa na Námestí SNP vo Zvolene uskutoční festival dychových kapiel Zvolenská Oddychovka.

Program festivalu začne o 14.30 h a na úvod sa predstaví domáci Zvolenský Big Band. Program potrvá až do zotmenia, teda približne 20-tej hodiny. Vystúpia v rámci neho aj dychová hudba Minciar z Kremnice (o 15.20 h), DH Sitnianka z Banskej Štiavnice (16.20 h), DH Považská veselka z Plevníka Drieňového (18.40 h) či ďalšia domáca formácia Zvolenská kapela (17.30 h). Prestávky medzi jednotlivými hudobnými vystúpeniami vyplnia tanečníci Tanečnej školy Zuzana. Podujatie organizuje Mesto Zvolen v spolupráci so Zvolenským kultúrnym centrom a občianskym združením Zvolenská kapela. Vstup pre verejnosť je voľný.

„Chceme ukázať, že dychové nástroje sa dajú použiť aj inak, ako len v dychovom orchestri, preto na festivale zahrá napríklad big band. Okrem tradičných melódií zaznejú aj netradičnejšie aranžmány,“ hovorí organizátor podujatia Martin Brhlík. „Pôvodný zámer bol umiestniť festival na zámok, ale po dohode s mestom sa veľmi tešíme, že sme dostali priestor na zvolenskom námestí. To je pre podobné podujatie ako stvorené,“ dodáva kapelník Zvolenskej kapely.