ZVonline.sk (R. Čabrádiová, ŠP) | 14.10.2016

Tipy na víkend: Noc strachu a smiechu či kabaret Milana Markoviča

Aj ďalší jesenný víkend ponúka Zvolenčanom viacero možností, ako aktívne stráviť čas či už priamo v meste alebo blízkom okolí.

NOC STRACHU A SMIECHU – ROZPRÁVKY TO JE HOROR!

noc strachu a smiechuZvolen – zámok, piatok 14. október o 18. hod.

Noc strachu a smiechu na Zvolenskom zámku. Z pera pôvodných autorov prichádza ďalšie pokračovanie úspešných nočných „absurdít“. Tento krát na tému Rozprávky to je horor. Začiatky vstupov v piatok – o 18., 20. a 22. hod. V sobotu o 18., 20. a 22. hod. Vstupné je päť eur, deti od 5 do 10 rokov tri eurá, mladšie deti zdarma. Viac sa dočítate v staršom článku.

DNI RUSKEJ DUCHOVNEJ KULTÚRY

Zvolen – DK Podborová, piatok 14. október o 18. hod.

Pozývame na Dni ruskej duchovnej kultúry, v rámci ktorých sa vo Zvolene uskutoční koncert Detského speváckeho zboru Otrada z detského domova pri Čierno-ostrovskom kláštore sv. Nikolaja.

KRST KNIHY PETRA HOTRU

Zvolen – Stará radnica, piatok 14. október o 18.30 hod.

Pozývame na krst knihy Banality od Petra Hotru. Krst bude v piatok v Starej radnici a moderovať ho bude básnik Ondrej Kalamár a ako hudobný hosť vystúpi Miro Harach a Martin Chrobák (Harachrobák).

MILAN MARKOVIČ A PÁNI BRATIA

i_3998317Zvolen – Dom kultúry ŽSR, piatok 14. október o 19. hod.

MM Kabaret pozýva na vystúpenie – Milan Markovič a Páni Bratia: Na plnú hu(d)bu, ktoré sa uskutoční 14.10.2016 o 19.hod. v Dome kultúry ŽSR. Ide o program kabaretného typu, ktorý u nás už dlhú dobu absentuje. Program nebude celý vyslovene o politike, ale popri humore, hudbe a satire samozrejme reaguje na všeobecné pálčivé spoločenské témy, dokonca aj regionálne. Viac v staršom príspevku.

NOČNÝ VÝSTUP NA SITNO

Banská Štiavnica, Počúvadlo – Chata A. Kmeťa – Sitno, sobota 15. október o 1. hod.

Výstup začína individuálne o 1. hod. v noci zo soboty na nedeľu z Počúvadlianského jazera a z Ilije. O 2. hod. sa otvorí chata A. Kmeťa na Sitne. O 3. hod. začína čítanie povestí o Sitne a potom sa bude čakať pri gitare a starých pesničkách na východ slnka. Príďte zažiť nezabudnuteľný zážitok.

15. A 16. MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA MAČIEK

Aula SZU, sobota 15. október a nedeľa 16. október od 10. do 18. hod.

Medzinárodná výstava mačiek v Banskej Bystrici, tentokrát na novom mieste konania. Vstupné pre dospelých 2,50 eur, deti a dôchodcovia 1,50 eur. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

O2 MOON RUN ZVOLEN

Zvolenský zámok, nedeľa 16. október o 19.00 hod.

V nedeľu 16.októbra 2016, sa pri splne mesiaca môžete postaviť na štart o 19.00 hod pod Zvolenským zámkom aj vy. Trať dlhá 8 km povedie od zámku po Dobronivskej ceste, Pod dráhami okolo zimného štadióna, cestou Na Pustý hrad až na Pustý hrad. Viac v našom staršom článku.