Jeseň klope na dvere, no ešte stále sa nám ponúka množstvo podujatí, ktoré nám môžu spestriť trávenie nášho voľného času. Či už sa vyberiete len na Zvolenský jarmok alebo vás zlákajú aj podujatia vo vzdialenejšom regióne, je z čoho vyberať.

ZVOLENSKÝ JARMOK A DIVADELNÉ PODZÁMČIE

Zvolen – Námestie SNP, piatok 16. september a sobota 17. september

Pozývame na tradičný jesenný jarmok v neďalekom Zvolene na Námestí SNP, kolotoče budú opäť v Jegorkách. Zároveň už 11. ročník medzinárodného festivalu pouličného divadla a hudby na Divadelnom podzámčí. Viac informácií nájdete v príspevku na ZVonline.sk.

NOČNÝ VÝSTUP NA SITNO

Banská Štiavnica – Sitno, sobota 17. september o 1. hod.

Pozývame Vás na septembrový nočný výstup na Sitno spojený so zaujímavou prednáškou na tému Dr. Téry a Sitno. Po prednáške vystúpi s gitarou Ľubo Štrenger a po východe slnka individuálny zostup zo Sitna.

i_3992353HISTORICKÁ JAZDA

Zvolen, sobota 17. september o 9.10 hod.

Klub historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen, Železnice Slovenskej republiky a Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR pozývajú na jazdu mimoriadneho historického vlaku na trase Zvolen – Šahy a späť, ktorá sa uskutoční v túto sobotu. Jazda začína ráno vo Zvolene. Cestovné lístky budú predávané priamo vo vlaku.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ BANSKOBYSTRICKÉHO PIVOVARU

Banskobystrický pivovar, Sládkovičova 37, sobota 17. september o 11. hod.

Každoročné obľúbené podujatie tento rok osvieži kapela Hex, samozrejme okrem piva. Vstup na podujatie Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru je zdarma. Viac o podujatí sa dočítate v našom staršom článku na BBonline.sk.

BADÍNSKY OKTÓBERFEST

Badín – nádvorie Obecného úradu, sobota 17. september od 14. hod.

Pozývame na Októberfest na ktorom vás čaká občerstvenie, kvalitný hudobný program, pivné súťaže nie len pre chlapov, rôznorodé pivné špeciály, diskotéka, tombola, kapela Galaxy BB Music a pre deti množstvo zábavy. Vstupenkou je úsmev.

ZVLÁŠTNI ĽUDIA

zvlastni ludiaDom kultúry ŽSR, piatok 16. až nedeľa 18. septembra vždy od 10. do 18. hod.

Pozývame na výstavu voskových figurín v priestoroch Domu kultúry ŽSR. Vstupné pre dospelých 3 eurá, pre deti od 6 rokov, študentov a dôchodcov 2 eurá. Viac sme o nej písali v našom príspevku.

SILNÉ REČI

Kremnica – Kino Akropola, sobota 17. september o 20. hod.

Lovecká sezóna sa začína! Záujmová skupina komikov pod vedením poľovníckeho majstra Jána Gorduliča vyráža na lov. Diviaky, diváci i diváčky, držte si pierka v klobúkoch, bude to naozaj ostré. Na polovníckom združení v Kremnici Vás budú loviť Ján Gordulič, Tomas Hudak, Martin Hatala a Matej Adámy.

BURZA JESEŇ

Sliač – kino Hron, nedeľa 18. september o 12. hod.

Burza jesenného ošatenia, obuvi, športových potrieb, hračiek a ostatného tovaru pre domácnosť.

AMERICAN FOOTBALL PATRIOTS

Zvolen – Technická akadémia, nedeľa 18. september o 17. hod.

Nábor do klubu amerického futbalu v priestoroch Technickej akadémie Zvolen. Šport, ktorý spojil aj odvekých rivalov z Bystrice a Zvolena. Banská Bystrica a Zvolen sú mestá, ktoré sú rodiskom mnohých známych a úspešných športovcov. Či už ide o hokejistov, futbalistov alebo atlétov. Udomácnili sa v nich aj menej tradičné športy. Jedným takým športom je americký futbal.

i_3848408CARMEN Á LA GYPSY DEVILS

ŠH Dukla na Štiavničkách, Banská Bystrica, nedeľa 18. september o 19. hod.

Tanečná dráma vášnivej a osudovej lásky krásnej a neskrotnej Cigánky Carmen patrí medzi najznámejšie ľúbostné príbehy, v ktorej nechýba romantická zápletka, ani vášnivé emócie. Cigánski Diabli ponúkli nové hudobné spracovanie slávnej opery na rovnomennom albume v roku 2013, a rozhodli sa ho preniesť aj na divadelné dosky a pódia. Nadčasové dielo tak ožíva v strhujúcom tanci bravúrnych tanečníkov so zmesou španielskeho i cigánskeho temperamentu. Romantické melódie autora Carmen Georgesa Bizeta znejú v originálnej úprave charizmatického cimbálového mága Ernesta Šarköziho. Cigánski Diabli vo svojej tvorbe majstrovsky spájajú folklór s hudobnými žánrami ako klasika, džez, či fl amenco. Vďaka výnimočnej virtuozite sú považovaní za jeden z najlepších orchestrov na svete v kategórii ethno/world music. Carmen ala Gypsy Devils v réžii a choreografii Ladislava Cmoreja prináša fúziu tanečného a hudobného sveta s rôznorodosťou tanečných techník.