Pre havarijný stav je už niekoľko mesiacov zvolenská plaváreň zatvorená. A zatiaľ čo debaty o jej budúcnosti či výstavbe nového plaveckého komplexu sa zatiaľ nikam neposúvajú, najmä členovia plaveckých oddielov i samotní Zvolenčania musia cestovať do okolitých miest.

zvolen plavaren mestske kupeleEšte na jar sa rozpadla prvá zo sklených tabúľ plavárne, ktorá mala navyše zasiahnuť trénera plaveckého klubu.

„Prevádzkovateľ plavárne informoval Mesto o havarijnom stave presklenej steny v júli tohto roku. Zhodou nešťastných okolností v období, kedy mestské zastupiteľstvo nezasadá. Magistrát však okamžite začal hľadať financie na opravu a pri prvej príležitosti ich navrhol vyčleniť v aktualizácii rozpočtu. Po schválení zastupiteľstvom Mesto zabezpečilo projektovú dokumentáciu a výber dodávateľa, nedávno bola podpísaná samotná zmluva,“ priblížil hovorca zvolenského magistrátu Martin Svatuška.

So stavebnými prácami sa tak začne až v najbližších dňoch, pričom už zo samotných cenových ponúk vyplynulo, že len výroba samotných okien má trvať štyri týždne a realizácia prác minimálne ďalší mesiac. „Na časovo náročnú výmenu steny pritom nadväzuje nemálo ďalších rekonštrukčných prác, postup môže ovplyvniť aj prípadné mrazivé počasie,“ dodal Svatuška. Mesto tak očakáva, že plaváreň by sa opäť mohla verejnosti otvoriť v priebehu januára.

Na začiatku novembra ale bola sprevádzkovaná aspoň saunová časť. Sauna v priestoroch plavárne je k dispozícii v pondelok, stredu a piatok pre mužov. V utorok, štvrtok a nedeľu pre ženy. V sobotu je prevádzka plavárne spoločná. Každý deň je otvorená pre verejnosť od 15-tej do 20-tej hodiny, s výnimkou nedele, kedy je do 19-tej.

V tomto roku sa znovu témou dňa stala výstavba novej plavárne, kde sa ale vyostrila debata medzi vedením mesta presadzujúcim výstavbu novej haly s 25-metrovým bazénom a časťou poslancov, ktorí žiadajú vybudovanie 50-metrového krytého bazénu, čo podporili už tisíce Zvolenčanov aj v petícii. Naposledy poslanci o téme nerozhodli.