Hokejisti Nitry vyhrali prvý zápas semifinálovej série Kaufland play off Tipos extraligy na ľade Zvolena, keď o nej rozhodli v prvej polovici stretnutia. Majster prehrával 0:3 a napokon podľahol „Corgoňom“ 2:3.

Na postup do finále sú potrebné štyri víťazstvá, takže kapitán Zvolenčanov Radovan Puliš z prvej prehry veľkú vedu nerobil. Po zápase na brífingu uviedol: „Prehrali sme jeden zápas, hrá sa však na štyri víťazstvá, takže neberieme to nijako tragicky. Súper potrestal naše chyby, my sme nedávali góly. Napokon sme sa dotiahli na 2:3, lenže škoda päťminútového vylúčenia v závere, pretože sme na tom boli psychicky lepšie než Nitra v danom momente. V tejto sérii bude rozhodovať kto urobí menej chýb. Takisto ako Nitra aj my sme ofenzívne mužstvo a chyby vieme trestať. Hostia urobili tých chýb v tomto zápase menej než my, preto vyhrali.“

Zvolenský kouč Peter Oremus nebol spokojný s tým, ako jeho tím duel začal. V hodnotení prvej prehry semifinálovej série sa snažil byť pragmatický: „V prvej tretine nám chýbalo útočné pásmo. My sme sa neudržali na puku. Nitra bola lepšia, dovolili sme jej rýchly presun cez stredné pásmo a zaslúžene viedla. To ovplyvnilo zápas. Nasadil som na prvú formáciu súpera našu štvrtú a myslím si, že to zvládla, ale od druhej tretiny som to zmenil, lebo sme sa potrebovali dostať viac do tempa. Žiaľ inkasovali sme po chybách lacné dva góly a za stavu 0:3 to bolo už veľmi ťažké. Zlepšili sme však pohyb a agresivitu v útočnom pásme a podstatné bolo, že sme sa udržali viac na puku v tretine súpera. Tým pádom prišli aj naše dva góly. Aktivita žiaľ prišla neskoro. Chýbal nám gól v presilovke. Musíme hrať stále agresívne, zvýšiť intenzitu, tak ako tomu bolo v tretej tretine a najmä strieľať viac gólov.“

Oremus sa vyjadril aj k trestu Petra Kriegera v 55. minúte, keď dostal za zbytočné seknutie päťminútový trest a v závere tretej tretiny tak nemal Zvolen možnosť v oslabení viac zdramatizovať zápas. „Boli tam emócie, neviem sa ani k tomu vyjadriť. Peter Krieger takéto veci nerobí, ale jeho trest nám zápas neprehral. Prehrali sme si to vecami, ktoré som uviedol v hodnotení stretnutia,“ podotkol kouč majstrovského celku.

Nitrania sa tešili z prvej semifinálovej výhry na ľade Zvolena po dobrom tímovom výkone. Ich cieľom bolo uchmatnúť pod Pustým hradom aspoň jeden zápas pre seba, čo sa podarilo hneď na prvý pokus. „Bol to vyrovnaný zápas. Myslím si, že Zvolen trošku doplatil na to, že dlhšie nehral, že mal dlhšiu pauzu. My sme boli viac v tempe, mali sme vynikajúci pohyb, premieňali sme šance. Domáci do stavu 0:3 mali minimum príležitostí, my sme boli lepším tímom, ale vrátili sme ich do zápasu gólom na 1:3, keď sme zle vystriedali. Súper sa nadýchol, dal druhý gól, no v závere sme si to postrážili i vďaka pomoci, že prišiel trest pre Kriegera. Moji chalani však podali stopercentný výkon na čele s brankárom, nemám im čo vytknúť. Prvý zápas býva pre domáci tím zradný. Je viac pod tlakom, že musí vyhrať, zvlášť pred toľkými divákmi na štadióne. Stalo sa to aj nám v sérii s Popradom. Máme zatiaľ iba prvý bod, musíme hrať naďalej disciplinovane a naplno, zodpovedne. Rozhodujúce budú aj výkony brankárov. Nás v tomto stretnutí Honzík podržal,“ hodnotil výhru vo Zvolene nitriansky asistent trénera Dušan Milo.

Víťazný gól Nitry strelil v úniku iba 18-ročný obranca Šimon Nemec. Zvýšil ním na 3:0 z pohľadu hostí a tento zásah sa stal napokon rozhodujúcim. „Bol to veľmi ťažký zápas. Našťastie sme v prvej polovici stretnutia dali aj šťastnejšie góly a potom sme si to postrážili. V závere nám pomohla dlhá presilovka, ale podľa mňa to bola sekera Kriegera na päť minút. Ja som rád za svoj gól, zvlášť, keď ho dáte v play off. Čakal som pri tej situácii, že pôjdeme dvaja na brankára. Ale zrazu som v tom zostal sám, tak som iba vystrelil a dorazil,“ netajil mládežnícky reprezentant Nemec, ktorý je pred odvetnými zápasmi pod Zoborom v stredu a štvrtok nominovaný na utorňajší duel slovenského národného tímu do 18 rokov proti Nórsku v rámci I. divízie MS v Piešťanoch. „Semifinále extraligy mi dá viac. Ak by mi nedalo viac, tak som v reprezentácii na celom turnaji. Bohužiaľ Nóri sa javia ako kvalitný súper, zrejme nebudeme riskovať a vsadíme na istotu. Takže tam pôjdem,“ podotkol nitriansky mladík, ktorý by mal odohrať za 6 dní až 5 zápasov.