Hokejisti Nitry zvíťazili v sobotnom prvom semifinále Kaufland play-off Tipos extraligy na ľade obhajcu zo Zvolena 3:2. V sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Zápas číslo dva je na programe v nedeľu vo Zvolene od 18.30 h.

Domáci začali duel aktívne. Dostali sa do troch dobrých príležitostí, keď sa najprv Puliš natlačil pred bránku, ale jeho zrazená strela nemala presné parametre a rovnako tak ani šikovná koncovka Mikúša v predbránkovom priestore. Neujal sa ani teč voľného Kriegera v medzikruží, pretože Honzík zasiahol. Nitrania využili hneď prvú presilovku. Rockwood spoza bránky našiel Krivošíka, ten mal pred bránkou veľa priestoru  a v páde pokoril Rahma – 0:1. Zvolenčania zostali zaskočení a po inkasovanom zásahu do prestávky už príliš nehrozili. Naopak boli to hostia, ktorí mohli navýšiť vedenie. Krivošíkov teč Rahma poriadne preveril a potom úradovala i jeho vyrážačka po strele Buncisa bez prípravy. Krivošík mal šancu aj 35 sekúnd pred koncom prvej tretiny, ocitol sa sám pred odkrytou bránkou, ale puk poslal do bočnej siete.

V úvodných sekundách druhej tretiny mal veľkú šancu na vyrovnanie úplne voľný Viedenský, ale skĺzol mu puk z hokejky a poslal ho vedľa žŕdky. Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš. Hosťom vyšiel protiútok, keď Sýkora poslal geniálnu prihrávku bekhendom Rockwoodovi, ten išiel sám na Rahma a nedal mu šancu – 0:2. Zvolenčania potom nevyužili presilovku, v nej dobrý teč predviedol Osterberg. V hre štyroch proti štyrom mal možnosť v medzikruží Török po chybe a faule Bučeka. A keď sa nepresadil ani voľný Hain pred Honzíkom, prišiel ďalší trest v podobe gólu ´Corgoňov´. V 27. minúte sa do úniku dostal obranca Nemec a pretavil ho do navýšenia skóre na 0:3. Majster napokon našiel odpoveď na tento zásah. Leskinen si z kruhu pekne nakorčuľoval pred bránku a ukážkovým bekhendom znížil na 1:3.

Na rozhraní druhej a tretej tretiny Zvolenčania nevyužili ďalšiu presilovku, po nej mali príležitosti hokejisti spod Zobora, avšak Holešinský, Buncis a najmä Baláž na Rahma nevyzreli. Domáci to potrestali v 50. minúte. Strelu Osterberga z kruhu Honzík iba vyrazil a na dorážke uspel aj za pomoci korčule Krieger – 2:3. Vyrovnávajúci gól mal následne na hokejke Saracino, nepresadil sa zblízka. Na opačnej strane sa do sólového nájazdu dostal Baláž, Rahm podržal svoj tím. Dôležitý okamih nastal v 55. minúte, keď domáci Krieger vyfasoval za seknutie päťminútový trest do konca zápasu a výrazne oslabil šance Zvolena na tretí gól. V dlhej presilovke sa nepresadili nitrianski hráči Nemec, Raskob, Holešinský a Rockwood, no mrzieť ich to nemuselo, pretože v záverečných sekundách sa domáci nedostali k šanci a ani k hre v šestici bez brankára.

Tipos extraliga – semifinále play-off – 09.04.2022 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 29. Leskinen (Djakov), 50. Krieger (Osterberg) – 9. Krivošík (Rockwood, Buček), 22. Rockwood (Sýkora, Raskob), 27. Nemec (Varga). Rozhodovali: Baluška, Goga – Crman, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 55. Krieger (Zvolen) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4415 divákov.

HKM Zvolen: Rahm – Kubka, Meliško, Roy, Djakov, Hain, Kotvan, Barcík – Török, Marcinek, Csányi – Osterberg, Krieger, Leskinen – Puliš, Viedenský, Zuzin – Stupka, Mikúš, Saracino

HK Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Pupák, Vitaloš, Raskob – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek – Múčka