V novembrových komunálnych voľbách sa bude opätovne o hlasy voličov uchádzať súčasný primátor Zvolena Miroslav Kusein. Oznámil to na tlačovej konferencii v piatok 12. septembra.

„Zo Zvolena sa nám v uplynulých rokoch podarilo spoločne urobiť ekonomicky najsilnejšie a najstabilnejšie mesto v regióne.“, zhodnotil situáciu vo Zvolene za uplynulé roky súčasný primátor. Podporu v kandidatúre mu na tlačovej konferencii vyjadrilo desať osobností mesta, medzi nimi aj europoslanec a bývalý primátor Zvolena Vladimír Maňka, riaditeľ Nemocnice Zvolen, a.s. Ján Botka, lekárka Janka Szedélyová, hokejista Ladislav Čierny a tanečník a choreograf Juraj Fáber.

V prípade, že by Kusein zastával post primátora aj v treťom volebnom období, snažil by sa do Zvolena prilákať nových investorov. „Máme pripravené projekty pre výrobný program pre spoločnosť KOVAKO, ktorá by rada prišla do blízkeho okolia nášho mesta a potom sú pripravené ďalšie projekty, čo sa týka obchodných centier ako je ASKO, SIKO, Skonto a Dekaton. Samozrejme, budeme podporovať aj našich živnostníkov a podnikateľov.“, vyjadril sa primátor. Jedným z cieľov je zrekonštruovanie námestia a výstavba južného obchvatu Zvolenského zámku pričom finančné prostriedky na tento projekt by sa mali čerpať z fondov Európskej únie.

Okrem strany SMER-SD sa Miroslav Kusein môže spoľahnúť na podporu strany MOST-HÍD, Strany Zelených, Hnutia za demokraciu, SNS a ďalších ľavicových, pravicových a liberálnych politických strán.

O post primátora, respektíve primátorky, by sa okrem Miroslava Kuseina chcela uchádzať aj poslankyňa mestského i župného zastupiteľstva Lenka Balkovičová a mediálne známy bývalý kriminalista Matej Snopko. Voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia 15. novembra.