Žiadne prekvapenia. Trojica už vopred avizovaných kandidátov si podala svoje kandidátne listiny a miestna volebná komisia ich potvrdila. Súčasného primátora Miroslava Kuseina tak vyzvú len dvaja súperi. V susednej Banskej Bystrici sa pritom o primátorský post uchádza až pätnástka kandidátov.

zvolen msu printscreen mestsky uradEkonómka a v súčasnosti aj poslankyňa BBSK Lenka Balkovičová (52) a mediálne známy bývalý kriminalista odkrývajúci zákulisie policajnej práce a podnikateľ Matej Snopko (50). To sú jediní vyzývatelia súčasného primátora. Miroslav Kusein (57.) bude v týchto voľbách spoločným kandidátom strán Smer-SD, SNS, HZD, SDS, NaS, SZ, EDS, SF, KSS, SOĽ, SMS, ZRS. Pred štyrmi rokmi sa o post primátora Zvolena uchádzalo až 6 kandidátov.

Balkovičová sa o primátorskú pozíciu uchádzala aj v roku 2010, vtedy ako kandidátka SDKÚ-DS a SaS získala 2 962 hlasov. Miroslav Kusein v posledných komunálnych voľbách oslovil 5 257 voličov. Iný už bol ale pomer hlasov v minuloročných voľbách do Zastupiteľstva BBSK. Tu získala Balkovičová vo zvolenskom obvode 5 118 hlasov, pričom zvolenský primátor 4 847.

Voľby do orgánov samosprávy mesta sa uskutočnia 15. novembra.

Do zastupiteľstva kandiduje 115 Zvolenčanov

Známi sú už aj kandidáti na poslancov Mestského zastupiteľstva. O 25 kresiel zabojuje 115 kandidátov. Vo volebnom obvode 1 – Sekier, Záhonok, Lipovec, Môťová, Kráľová, osada Sekier sa o šesť poslaneckých kresiel uchádza 31 kandidátov. V obvode číslo 2 – Zlatý Potok, Bakova Jama, Lukové, Zolná sa o tri kreslá zaujíma 16 kandidátov. V treťom obvode zahrňujúom sídlisko Západ a Stráž. kde sa volí 7 poslancov, kandiduje celkom 30 kandidátov. Vo štvrtom obvode Podborovej a Borovej hory zabojuje o jedno kreslo päť poslancov, v piatom obvode východnej časti mesta sa o tri mandáty uchádza dvanásť kandidátov. V poslednom 6. obvode mestskej zóny Západ sa o päť miest v zastupiteľstve uchádza 21 kandidátov.

Zoznam všetkých kandidátov na poslancov nájdete v tomto článku…