zvolen plavaren mestske kupeleUž takmer mesiac je zvolenská krytá plaváreň zatvorená. Od pondelňajšieho zasadnutia mestských poslancov vo Zvolene sa očakávalo konkrétne riešenie problému.

Ako sme vás už informovali, znovuotvorenie plavárne je nateraz v nedohľadne. V mestských kúpeľoch zlyhalo technické zariadenie vykurovania. Celkový technický stav budovy je ale mimoriadne zlý. Mestskí poslanci na svojom pondelňajšom zasadnutí ešte len zaviazali úrad pripraviť návrhy riešení na oživenie mestských kúpeľov. „Či bude rekonštruovaná stará plaváreň, alebo dôjde k výstavbe novej plavárne buď zo zdrojov mesta alebo zo súkromnej investície, o tom budeme rozhodovať v najbližšej dobe,“ povedal po zasadnutí pre Televíziu Hronka primátor Miroslav Kusein.

Mesto už teraz vie, že rekonštrukcia len aktuálneho havarijného stavu by ho vyšla na minimálne 84 tisíc eur, optimálne takmer 200 tisíc eur.

Problémy urobilo zatvorenie plavárne najmä tunajším klubom. Klub vodných športov CARETA premiestnil svoje tréningy a kurzy jednak do spomenutej Kováčovej ale aj do Žiaru nad Hronom. Klub športového potápania CALYPSO presunul svoje aktivity rovnako do Kováčovej. Obmedzené sú aj plavecké výcviky žiakov. Samospráva chce klubom ponúknuť možnosť prispievania na dochádzku do vzdialenejších plavární.