Už od prvého októbra je zvolenská plaváreň zatvorená. Jej znovuotvorenie je v nedohľadne.

zvolen plavaren mestske kupeleV mestských kúpeľoch zlyhalo technické zariadenie vykurovania. Nevyhnutná rekonštrukcia len tejto časti technického cyklu by vyšla na asi 200 tisíc eur. Ako pre televíziu TA3 uviedol prednosta MsÚ vo Zvolene Stanislav Jalakša, mesto teraz zvažuje, či sa mu oplatí túto sumu do chátrajúceho objektu investovať. Zvolenská plaváreň by si totiž vyžadovala komplexnú rekonštrukciu, na ktorú aktuálne ale mesto nemá voľné finančné zdroje.

O havarijnom stave zvolenských mestských kúpeľov sa vedelo dlhodobo. Poslanci mesta už niekoľko rokov zvažovali rekonštrukciu i prípadné vybudovanie novej plavárne. V minulosti sa hovorilo o výstavbe novej plavárne s päťdesiat metrovým bazénom pri zimnom štadióne, mesto sa prikláňalo k finančne menej nákladnej rekonštrukcii súčasného komplexu. S tou sa ale pre nástup ekonomickej krízy ani nezačalo. Zvolenčania na to teraz doplatili. Od vedenia mesta a poslancov zastupiteľstva sa teraz očakáva, že problém budú v dohľadnej dobe riešiť. Je ale isté, že túto zimu bude Zvolen bez krytého bazéna pre verejnosť.

Najbližšie kryté bazény sú tak k dispozícii v neďalekom Holidayparku Kováčová či v Banskej Bystrici. Tamojšiu plaváreň zrekonštruovali pred tromi rokmi za zhruba osem miliónov eur. Okrem plaveckej päťdesiatky je v nej aj sedací vírivý bazén, detský bazénik či tobogán. Hodinový vstup pre dospelú osobu tam ale stojí 3,20 €, pričom vo zvolenskej plavárni s kratším bazénom to bolo len 2,35 € na hodinu.

Veľké problémy urobilo zatvorenie plavárne tunajším klubom. Klub vodných športov CARETA premiestnil svoje tréningy a kurzy jednak do spomenutej Kováčovej ale aj do Žiaru nad Hronom. Klub športového potápania CALYPSO presunul svoje aktivity rovnako do Kováčovej.