Ako sme na ZVonline.sk už informovali, mesto Zvolen nemalo zaistenú prevádzku mestskej hromadnej dopravy na jún 2022. Prechodné obdobie medzi skončením pôvodnej zmluvy na konci mája a začiatkom novej od júla spôsobilo neskoré podpísanie novej zmluvy.

K dohode medzi mestom a dopravcom SAD Zvolen, ktorý zaisťoval premávku autobusov mestskej hromadnej dopravy doteraz a bude aj od júla na ďalších desať rokov, najskôr nedošlo. Mesto preto pristúpilo k mimoriadnemu opatreniu, kedy primátorka Lenka Balkovičová (nez.) rozhodla o uložení povinnosti poskytovania dopravných služieb vo verejnom záujme dopravcovi SAD Zvolen.

Dopravca však už pri avíze tohto kroku mestu smeroval reakciu, v ktorej nesúhlasil s takýmto krokom. Spoločnosť uviedla, že s prechodným obdobím počítala, keďže s ohľadom na novú zmluvu prejde na novú techniku. Zaistené nemala mať tiež už pohonné hmoty pre pôvodné autobusy, s ktorými už navyše mala ďalšie plány.

Keďže dopravcovi v týchto dňoch vypršala lehota na prípadné odvolanie sa voči rozhodnutiu mesta o uložení povinnosti poskytovania dopravných služieb vo verejnom záujme, obrátil sa portál ZVonline.sk na samosprávu s otázkou, či je už isté, ako bude v júni zaistená prevádzka MHD v meste Zvolen.

„V stredu sa pani primátorka mesta Zvolen stretla s pánom predsedom predstavenstva SAD Zvolen. Rokovali o zabezpečení MHD vo Zvolene v mesiaci jún a našli spoločné riešenie. Dohodu teraz musia spracovať právnici oboch strán, výsledný dokument by mal byť predložený na pondelkové rokovanie mestského zastupiteľstva,“ priblížil v reakcii Martin Svatuška, hovorca mesta.