Rocková alternatíva ovládla sobotný večer 16. apríla v Music rock café. Domáca stálica Náhodní známi, ich hostia z Oravy Caliber X a mladá ružombersko-bystrická kapela Švepes sa postarali o kvalitný hudobný zážitok.

Prví na pódiu rozbalili svoj set chlapci z kapely Švepes, ktorí prišli ako náhrada za domácich Riffuse. Každopádne to bola náhrada viac než výborná. Títo štyria mladí hudobníci už nejaký ten piatok dokazujú, že na pódiu sú ako doma a ani tentokrát tomu nebolo inak. Ich silnou stránkou je schopnosť preniesť pozitívnu energiu do publika a to sa cení. Ale tak to už býva, keď sa dá dokopy nadanie s chuťou robiť niečo dobré.

Po nich prišla pre miestnych veľká neznáma z Nižnej na Orave, skupina Caliber X. Hudobníci hrajúci power/progressive metal svojou hudbou dokázali postupne lákať ľudí od baru, a tí čo odolali majú čo ľutovať. Ich koncert mal šťavu hlavne vďaka showmanovi v podobe speváka a rozhodne treba spomenúť aj ich talentovaného, iba 16 ročného bubeníka. Ostáva len dúfať, že túto skupinu uvidíme v našom regióne častejšie.

Nakoniec vystúpili domáce stálice – Náhodní známi. V minulosti jedna z najlepších kapiel v regióne, dnes už bez pôvodného speváka, ale za to s tromi „novými“. Treba oceniť, že sa kapela po odchode ich frontmana nerozpadla a ďalej hrá svoju hudbu v trochu pozmenenej podobe. Dalo by sa povedať, že po muzikantskej stránke snáď aj hodnotnejšej, keďže už nie sú „tí v pozadí“. V týchto dňoch vychádza ich nové CD Naopak, ktoré rozhodne stojí za pozornosť.

Koncert prebehol v skvelej rodinnej atmosfére a bolo vidieť, že každý jeden muzikant na pódiu dáva do tej hudby srdce. Taká bola ďalšia skvelá akcia v MRC, na ktorú si síce našlo cestu menej ľudí ako by sa čakalo, ale o to bezprostrednejšia nálada tam bola.