ZVonline.sk (FR), TS KRPZ v BB, foto: Ilu. Chemkostav | 11.3.2017

Na hlavnom ťahu do Detvy od soboty spomalenie dopravy

V súvislosti s  výstavbou rýchlostnej cesty R2 a jej napojenia na súčasnú komunikáciu I/16 medzi Zvolenom a Zvolenskou Slatinou začína od víkendu dlhšie dopravné obmedzenie.

Na komunikácii I/16 bude  v termíne od 11. marca 2017 do 4. apríla 2017 prebiehať čiastočná uzávierka cesty. Dotýkať sa bude približne sto metrov dlhého úseku. Doprava tu bude vedená striedavo po jednej polovici cesty. Doprava bude riadená pomocou prenosnej svetelnej signalizácie.

„Hlavne v dopravných špičkách, t. j. ráno a v poobedňajších hodinách je predpoklad tvorenia sa kolón vozidiel, preto žiadame motoristickú verejnosť o trpezlivosť a ohľaduplnosť, aby bola v uvedenom úseku cestnej komunikácie počas uzávierky cesty zachovaná bezpečnosť a plynulosť cestnej dopravy,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Úsek rýchlostnej cesty R2 Zvolen – východ – Pstruša by mali odovzdať do užívania vodičom v máji tohto roku. Výstavba prebieha od leta 2014. Úsek plynulo nadväzuje na obchvat Detvy a ústi v Kriváni. Ďalší úsek by mal pokračovať do Mýtnej, no v súčasnosti je ešte len vo fáze prípravy dokumentácie pre stavebné povolenie. V ešte skoršej fáze je nateraz aj severný obchvat Zvolena. Ten by sa napokon mal predsa dočkať pôvodného trasovania ponad Borovú horu, no jednotlivé procesy prípravy ešte len začínajú.