Na pondelňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva rokovali poslanci o osude mestskej plavárne. Dvadsať z dvadsaťjeden poslancov po dlhej diskusii napokon hlasovaním podporilo návrh výstavby novej plavárne, ktorý sa však ešte bude prerokovávať na najbližšej schôdzi.

zvolen nova plavaren
Jednou z variant je výstavba nového komplexu na východe mesta.

Počas viac ako hodinovej otvorenej diskusie mali možnosť vyjadriť sa k variantom rekonštrukcie a výstavby novej plavárne poslanci, prítomní členovia zvolenských plaveckých oddielov a zástupcovia verejnej mienky.

Stanislav Jalakša, prednosta MsÚ, pripomenul, že výstavba novej plavárne na zelenej lúke či na sídlisku Zvolen Západ by v porovnaní s rekonštrukciou odľahčila mestský rozpočet o približne 900 000€. K návrhu rekonštrukcie sa však nepriklonila väčšia časť širokej verejnosti ani členovia KVŠ CARETA a KŠP CALYPSO.

Podľa slov hlavného trénera klubu CARETA Ladislava Fekiača by poslanci nemali zabúdať na verejnosť. Ak by mesto chcelo dosluhujúcu budovu plavárne na Hviezdoslavovej ulici zrekonštruovať, plavci by prišli minimálne o jednu celú sezónu, čím by sa vo Zvolene zamedzilo rozvoju športu so štyridsaťročnou tradíciou. Fekiač zdôraznil aj potrebu päťdesiat metrového plaveckého bazéna v novovybudovanej plavárni, ktorý kapacitne pokryje jej súčasnú návštevnosť. Návrh poslancov na ponechanie pôvodnej polovičnej dĺžky bazéna označil za „postavenie nižšej vane“.

legends-arena-zvolen
Možnosťou je i výstavba plavárne na sídlisku Západ.

Proti variantom výstavby novej plavárne vystúpil poslanec Šedo, podľa ktorého by rekonštrukcia okrem ušetrených financií prispela k oživeniu námestia. Svoj odmietavý postoj k druhému a tretiemu variantu podporil aj argumentom minuloročného sprevádzkovania aquaparku v Kováčovej.

Poslanci a priaznivci vodných športov sa na pondelňajšom zasadnutí definitívne zhodli aspoň na ponechaní druhého a tretieho variantu výstavby novej plavárne. Diskutovať o nich budú na najbližšom rokovaní.