kandidati na primatora zvolenPortál ZVonline.sk v nasledujúcich dňoch bližšie priblíži trojicu kandidátov na post primátora mesta Zvolen. Prostredníctvom otázok a odpovedí spoznáme ich názory na rôzne témy.

Kandidáti dostali bezplatnú možnosť predstaviť seba a svoje názory či riešenia v piatich otázkach, na ktoré budú postupne odpovedať. Na každú odpoveď na naše otázky ako i úvodné predstavenie má každý kandidát k dispozícii vždy zhruba 1000 znakov. Pýtať sa ich postupne budeme osobne i profesionálne. Zodpovedia na otázky o ich ich plánoch po prípadnom zvolení a prezradia aj konkrétne kroky, ktoré pripravujú.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať a prečo by si mali voliči vybrať práve vás?

Všetkým uchádzačom o post primátora mesta Zvolen sme položili otázku v nasledujúcom znení: Prečo ste sa rozhodli kandidovať a prečo by si mali voliči vybrať práve vás? Odpovede vám prinášame nižšie.

balkovicova lenka1. Lenka Balkovičová, Ing., 52 r., ekonómka
– nezávislá kandidátka

Ako žena a hlavne mama som sa naučila vypočuť a pochopiť iných, hľadať riešenia problémov tak, aby boli správne a aby vyhovovali väčšine. Viem stavať mosty a robiť kompromisy, preto kandidujem ako nezávislá. Zvolen je moja láska, zamilovala som sa tu najprv do manžela a potom do mesta. Navyše považujem sa za človeka, ktorý má vo svojom veku dostatočné vzdelanie, skúsenosti, vedomosti a schopnosti na to, aby sa mohol uchádzať o post primátora mesta. Som mestskou a krajskou poslankyňou, teda viem ako funguje mesto a čo musíme zmeniť. Riešenie problémov ľudí v meste, ale aj v rodine ma naučili, že dôležité je s pokorou počúvať ľudí okolo seba, nechať si aj poradiť a až potom konať a veci rázne vyriešiť. Deti nám odrástli, takže ponúkam svoju energiu a chuť pasovať sa s problémami v prospech Zvolenčanov.

miroslav kusein2. Miroslav Kusein, Ing. 57 r., primátor,
– Smer-SD, SNS, HZD, SDS, NaS, SZ, EDS, SF, KSS, SOĽ, SMS, ZRS

Zo Zvolena sa nám podarilo urobiť ekonomicky silné a zároveň stabilné mesto. Nie je to zásluha jedného človeka, ale zásluha nás všetkých. Každého jedného obyvateľa, bez ohľadu na vek, prácu, vzdelanie. Každého, kto svojou prácou, konštruktívnou kritikou alebo aj vyslovením názoru prispel k pozitívnym zmenám. Zvolen je dnes krásne mesto, máme úžasné námestie, ktoré nám mnohí závidia, pribudlo veľmi využívané ihrisko pre najmenších, oddychové zóny – Domanov park, Tehelná ulica, deti chodia do zrekonštruovaných základných a materských škôl, máme opravené ulice a chodníky, nové mosty, cyklochodníky, náučný chodník na Pustom hrade, nové obchodné zariadenia na Námestí SNP, na Sekieri, Zlatom Potoku a na sídlisku Zvolen – Západ, podarilo sa nám udržať silného zamestnávateľa, spoločnosť Continental. Postavili sme a zrekonštruovali 155 nových nájomných bytov. Zabojovali sme o vybudovanie prvej etapy cyklotrasy Zvolen –Sliač, ktorá bude onedlho skolaudovaná a verím, že bude pokračovať až do Banskej Bystrice.
|… Profil zaslaný kandidátom presiahol povolený rozsah, do uzávierky neposkytol skrátenú verziu.

matej snopko3. Matej Snopko, 50 r., podnikateľ
– nezávislý kandidát

Chcem  Zvolenu vrátiť bohatstvo a vážnosť, ktorú mal už od najstarších čias. Zvolenčania boli vždy vážení a bohatí. Všetky cesty totiž vedú práve do nášho mesta. Prosperoval obchod a výroba. Už od stredoveku sa práve tu kula stredoeurópska politika. Preto mal Zvolen   dostatok práce  a bohatstva. Dnes je to však úplne inak. Čo máme z našej super polohy? Myslím nás všetkých – nielen pár preferovaných prefíkancov a ich sluhov na radnici. Kandidujem, aby som do Zvolena doniesol férové pravidlá, prácu a radosť zo života. Udržal mladých v meste – to je naša budúcnosť. A poriadne sa postaral o seniorov. Veď práve títo ľudia tvorili dejiny nášho mesta. Zaslúžia si oveľa viac ako občasné kŕmenie a vozenie vláčikmi.

Predchádzajúce: Kandidáti na post primátora: Ako predstavili sami seba?

Predvolebná anketa | Hlasovanie bolo ukončené

Komu z ohlásených kandidátov na primátora by ste dali svoj hlas?

  • Lenka Balkovičová (37%, 209 Hlasov)
  • Miroslav Kusein (32%, 180 Hlasov)
  • Matej Snopko (30%, 169 Hlasov)

Celkom hlasovalo: 558

Loading ... Loading ...