zvolen msu printscreen mestsky uradPortál ZVonline.sk v nasledujúcich dňoch bližšie priblíži trojicu kandidátov na post primátora mesta Zvolen. Prostredníctvom otázok a odpovedí spoznáme ich názory na rôzne témy.

Kandidáti dostali bezplatnú možnosť predstaviť svoje názory či riešenia v piatich otázkach, na ktoré budú postupne odpovedať. Ešte predtým sme im poskytli priestor na osobné predstavenie. Na každú odpoveď na naše otázky ako i úvodné predstavenie má každý kandidát k dispozícii vždy zhruba 1000 znakov. Pýtať sa ich postupne budeme osobne i profesionálne. Zodpovedia na otázky o ich ich plánoch po prípadnom zvolení a prezradia aj konkrétne kroky, ktoré pripravujú.

Osobné predstavenie kandidátov

Všetkých uchádzačov o kreslo primátora sme na úvod požiadali, aby nám napísali vlastnými slovami svoj osobný profil a príbeh. Ich odpovede si môžete prečítať nižšie.

balkovicova lenka1. Lenka Balkovičová, Ing., 52 r., ekonómka
– nezávislá kandidátka

Milí Zvolenčania, podobne ako Vy mám Zvolen veľmi rada, som na neho hrdá a myslím, že sa tu dá ešte veľa zlepšiť. Pochádzam z Brna, do Zvolena som sa v roku 1983 vydala a so svojím manželom sme vychovali dve dnes už dospelé deti. Vyštudovala som vysokú školu ekonomického zamerania a čísla a ekonomika mi prirástli k srdcu. Vo svojej práci som prešla cez rôzne pracovné pozície a verejné funkcie. Od práce účtovníčky, referentky na mestskom úrade, cez kontrolórku daní, súdnu znalkyňu, mestskú poslankyňu, riaditeľku daňového úradu až po prácu poslankyne nášho kraja. Dnes pôsobím „na voľnej nohe“ ako znalkyňa a spolupracujem s políciou a súdmi pri odhaľovaní ekonomickej trestnej činnosti. Rada pracujem. Svoju profesiu, získané vedomosti a skúsenosti považujem za perfektný základ pre to, aby som sa mohla uchádzať o priazeň voličov na funkciu primátora mesta. Je potrebné, aby človek, ktorý bude do tejto funkcie zvolený, dokázal ihneď riešiť problémy a zaujať stanovisko.

miroslav kusein2. Miroslav Kusein, Ing. 57 r., primátor,
– Smer-SD, SNS, HZD, SDS, NaS, SZ, EDS, SF, KSS, SOĽ, SMS, ZRS

Študoval som geológiu na Vysokej škole technickej v Košiciach. Do roku 2005 som pracoval ako konateľ a majiteľ súkromnej spoločnosti, ktorá podnikala v oblasti geológie a geologických prieskumov. Mám za sebou veľa úspešných projektov a odborných prác, publikačnú činnosť, bol som riešiteľom a spoluriešiteľom množstva vyhľadávacích úloh. V roku 2004 som bol ocenený Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky za mimoriadne výsledky a dlhoročný prínos v oblasti starostlivosti o životné prostredie. Viac ako 10 rokov som sa venoval práci s mládežou a 5 rokov som bol vedúcim športovej hokejovej triedy na I. ZŠ vo Zvolene. Športu som verný doteraz. Naučil ma byť cieľavedomým, disciplinovaným a zodpovedným. Tak ako v športe aj v práci sa snažím presadzovať férové pravidlá pre všetkých. Tieto zásady nám od malička vštepovala aj moja mama, ktorú si nesmierne vážim, pretože ako mladá vdova vychovala sama štyri deti. Zdôrazňovala nám, že treba v každej životnej situácii zostať skromný a nechváliť sa. |… Profil zaslaný kandidátom presiahol povolený rozsah, do uzávierky neposkytol skrátenú verziu.

3. Matej Snopko, 50 r., podnikateľ
– nezávislý kandidát

Kandidát bol oslovený, no nevyužil možnosť svojho predstavenia.

TIP: Všetky dôležité informácie o komunálnych voľbách nájdete na tejto stránke…

Predvolebná anketa | Hlasovanie bolo ukončené

Komu z ohlásených kandidátov na primátora by ste dali svoj hlas?

  • Lenka Balkovičová (37%, 209 Hlasov)
  • Miroslav Kusein (32%, 180 Hlasov)
  • Matej Snopko (30%, 169 Hlasov)

Celkom hlasovalo: 558

Loading ... Loading ...