kandidati-na-primatora-zvolenPortál ZVonline.sk v nasledujúcich dňoch bližšie priblíži trojicu kandidátov na post primátora mesta Zvolen. Prostredníctvom otázok a odpovedí spoznáme ich názory na rôzne témy.

Kandidáti dostali bezplatnú možnosť predstaviť seba a svoje názory či riešenia v piatich otázkach, na ktoré budú postupne odpovedať. Na každú odpoveď na naše otázky ako i úvodné predstavenie má každý kandidát k dispozícii vždy zhruba 1000 znakov. Pýtať sa ich postupne budeme osobne i profesionálne. Zodpovedia na otázky o ich ich plánoch po prípadnom zvolení a prezradia aj konkrétne kroky, ktoré pripravujú.

Čo sú podľa vás najzávažnejšie problémy  mesta Zvolen?

Všetkým uchádzačom o post primátora mesta Zvolen sme položili otázku v nasledujúcom znení: Čo sú podľa vás najzávažnejšie problémy  mesta Zvolen? Odpovede vám prinášame nižšie.

balkovicova lenka1. Lenka Balkovičová, Ing., 52 r., ekonómka
– nezávislá kandidátka

Nie je dôležité, ktoré problémy v meste považujem za najpálčivejší ja, ale ktoré za také považujú samotní Zvolenčania. A tým je bezpečnosť v uliciach a čistota mesta. Nestačí mať v meste zriadenú mestskú políciu, ale je potrebné, aby jej činnosť bola organizovaná tak, aby vzbudzovala dôveru občanov. Je nevyhnutné, aby v nočných hodinách slúžila viac ako jedna hliadka, aby mestskí policajti chodili nielen po centre mesta, ale aj v okrajových častiach viac pešo a počas celého dňa. Prítomnosť mestskej polície musí byť všade cítiť a musí vzbudzovať rešpekt. Riešenie vidím v programe „Osobný policajt do každého vchodu“. Aj v prípade čistoty mesta vidím možnosti riešenia, a to vo forme mestského podniku, v ktorom by dostali pracovnú príležitosť nezamestnaní Zvolenčania. Čistota mesta je otázkou len správnej organizácie práce a kontroly, nevyžaduje žiadne mimoriadne vzdelanie a zručnosti. K tomu mesto musí poskytnúť dostatok pracovných nástrojov a pomôcok.

miroslav kusein2. Miroslav Kusein, Ing. 57 r., primátor,
– Smer-SD, SNS, HZD, SDS, NaS, SZ, EDS, SF, KSS, SOĽ, SMS, ZRS

Najzávažnejším problémom je znižovanie zamestnanosti. Od riešenia tohto problému sa odvíjajú riešenia ďalších oblastí, vrátane zvýšenia príjmov mestského rozpočtu. Zvyšovanie zamestnanosti znamená príliv investícii, zvýšenie kúpyschopnosti obyvateľov a následne aj zvýšenie príjmov mestského rozpočtu. A to zase umožní skvalitnenie služieb, podmienok na bývanie, kultúrny, spoločenský a športový život a na rozvoj cestovného ruchu. Je to špirála, v strede ktorej je spokojný občan. A to je môj najvyšší záujem.

matej snopko3. Matej Snopko, 50 r., podnikateľ
– nezávislý kandidát

Chudoba a nedostatok práce. To sú dôsledky predovšetkým škandalózneho hospodárenia a zanedbávania rozvoja Zvolena,  drzo v médiách vydávaného za prosperitu. Ako aj neschopnosti údajnej opozície prinútiť vládnucu stranu hýbať zadkom nie len v prospech seba, ale na úžitok nás všetkých. Najväčším problémom dneška je totiž bohapusté táranie politikov s veľmi malými výsledkami. Čo by ste urobili vašim zamestnancom keby po nich bolo po ôsmych a desiatich rokoch trčania vo vašej firme vidieť iba to, čo po politikoch vidíme dnes? Najväčším problémom Zvolena je teda to, že staré kone novým kúskom nenaučíme.

Predchádzajúce: Kandidáti na post primátora: Ako vedú kampaň a koľko do nej investujú?