euro-mena-bbonline.sk-FRPortál ZVonline.sk v nasledujúcich dňoch bližšie priblíži trojicu kandidátov na post primátora mesta Zvolen. Prostredníctvom otázok a odpovedí spoznáme ich názory na rôzne témy.

Kandidáti dostali bezplatnú možnosť predstaviť seba a svoje názory či riešenia v piatich otázkach, na ktoré budú postupne odpovedať. Na každú odpoveď na naše otázky ako i úvodné predstavenie má každý kandidát k dispozícii vždy zhruba 1000 znakov. Pýtať sa ich postupne budeme osobne i profesionálne. Zodpovedia na otázky o ich ich plánoch po prípadnom zvolení a prezradia aj konkrétne kroky, ktoré pripravujú.

Koľko investujete do vašej kampane a na čo sa v nej zameriavate?

Všetkým uchádzačom o post primátora mesta Zvolen sme položili otázku v nasledujúcom znení: Koľko eur investujete do vašej kampane? Zverejníte tieto výdavky? Na čo sa v kampani zameriate? Odpovede vám prinášame nižšie.

balkovicova lenka1. Lenka Balkovičová, Ing., 52 r., ekonómka
– nezávislá kandidátka

Financovanie kampane býva vždy veľmi diskutovanou záležitosťou. Som prekvapená, že sa ma na to doteraz ešte nikto neopýtal. Ale práve z dôvodu možnej verejnej kontroly som si otvorila osobitný bankový účet určený práve na financovanie výdavkov kampane. Na tento účet prevádzame s manželom naše vlastné peniaze podľa toho, koľko faktúr je potrebné uhradiť.  Nemám problém  výdavky zverejniť a zdokladovať.  Všetky výdavky vynaložené v kampani  slúžia  najmä na to, aby som bola v čo najužšom kontakte so Zvolenčanmi, aby mali možnosť ma osobne spoznať, porozprávať sa a nerozhodovali sa vo voľbách len na základe dojmu z fotografií.

miroslav kusein2. Miroslav Kusein, Ing. 57 r., primátor,
– Smer-SD, SNS, HZD, SDS, NaS, SZ, EDS, SF, KSS, SOĽ, SMS, ZRS

Odpoveď na túto otázku by bola predčasná. Kampaň sa ešte len začala, takže nemôžem hovoriť o konkrétnych číslach. Nepredpokladám však veľké výdavky, pretože sa prezentujem predovšetkým výsledkami svojej práce. Myslím, že ich za takmer desať rokov môjho pôsobenia v zmodernizovanom a úspešnom Zvolene naozaj vidno. Tlačiť na zmenu názoru občana bez akýchkoľvek hmatateľných výsledkov svojej predošlej práce, či už v oblasti veci verejných alebo v profesijnom živote pokladám za hazard s hlasmi voličov. V kampani sa zameriavam na prezentáciu konkrétnych projektov a riešení, ktoré nadväzujú na výsledky mojej doterajšej práce..

matej snopko3. Matej Snopko, 50 r., podnikateľ
– nezávislý kandidát

Po voľbách spočítam výdavky. Nemám problém s ich zverejnením. Nemám čo tajiť – beriem to ako investíciu do budúcnosti Zvolena. Dôležité je to, že kampaň si platím sám. U mňa sa voliči teda nemusia pýtať, kto mi platí ten obrovský, drahý cirkus a čo za to bude chcieť. A či to nakoniec nezaplatíme my všetci.

Predchádzajúce: Kandidáti na post primátora: Prečo sa rozhodli kandidovať?

Predvolebná anketa | Hlasovanie bolo ukončené

Komu z ohlásených kandidátov na primátora by ste dali svoj hlas?

  • Lenka Balkovičová (37%, 209 Hlasov)
  • Miroslav Kusein (32%, 180 Hlasov)
  • Matej Snopko (30%, 169 Hlasov)

Celkom hlasovalo: 558

Loading ... Loading ...