Hokejisti HKM Zvolen vo štvrtkovom treťom zápase kvalifikačnej série s Liptovským Mikulášom zvíťazili na ľade súpera. Aj napriek pokazenej prvej tretine sa ujali vedenia v sérii.

Rytieri mali po utorkovom zápase možnosť získať ďalšie víťazstvo. V Liptovskom Mikuláši ich však čakala ťažká výzva, keďže obidva tímy mali možnosť získať výhodu vo forme mečbalu.

V úvode sa lepšou hrou prezentovali hráči Liptovského Mikuláša, ktorí, aj napriek hre v oslabení, nepustili zvolenských rytierov do žiadnej väčšej príležitosti. Liptáci v 9. minúte nakoniec pretavili svoju prevahu do gólu, zaslúžil sa oň Jakub Žilka, ktorý po prihrávke od Jakuba Sukeľa prekonal brankára Adama Trenčana – 1:0. Len o pár sekúnd naň nadviazal Alexander Avtsin strelou pod hornú žŕdku – 2:0. Najväčšiu príležitosť na zníženie mal Peter Zuzin v 13. minúte, keď sa objavil sám pred bránkou Liptákov, Alexei Krasikov bol však pozorný. Domáci do konca tretiny ešte dokázali navýšiť gólový náskok po strele spomedzi kruhov, ktorej autor bol Erik Ullman – 3:0.

Do druhej tretiny vstúpili hráči HKM so zmenou v bránkovisku, Trenčana nahradil Jake Kupsky. Okrem toho prišiel v 22. minúte aj prvý gól na strane rytierov, po krížnej prihrávke od Jarida Lukoceviciusa dopravil puk do bránky Mitch Hults – 3:1. Kontaktný gól sa Zvolenu podarilo streliť už v 24. minúte, keď sa po prihrávke Dávida Mudráka  presadil do odkrytej časti bránky Juraj Šiška – 3:2. Zverenci Jamieho Russela sa napokon do zápasu dokázali vrátiť v 30. minúte zásluhou Karola Csányiho, ktorý namieril presne medzi Krasikovove betóny – 3:3. Obrat dokonali hráči Zvolena v 34. minúte, Martin Kašlík nedal brankárovi domácich šancu a puk zavesil do ľavého horného rohu bránky – 3:4. Následkom toho sa realizačný tím Liptákov rozhodol pre zmenu v bránkovisku, Krasikova nahradil Roman Rychlík.

Aj skóre tretej tretiny otvorili hostia, Marekovi Heclovi sa prienikovou prihrávkou podarilo nájsť Mitcha Hultsa, a ten len doklepol puk za Rychlíkov chrbát – 3:5. Domácim Liptákom sa podarilo ukončiť gólové mlčanie v 46. minúte po akcii Martina Réwaya, ktorý našiel voľného Ullmana, a ten strelou z prvej prekonal Kupskyho – 4:5. Šancu na vyrovnanie Liptákom skomplikoval v 53. minúte Patrik Marcinek po ukážkovej prihrávke Hecla – 4:6. Posledný gól zápasu strelil opäť Marcinek po tom, ako hráči Liptovského Mikuláša neúspešne vyskúšali hru bez brankára – 4:7.

Zvolenským rytierom sa tak podarilo vyhrať dôležitý zápas na ľade súpera, keď sa aj napriek lepšiemu hernému prejavu zverencov Juraja Faitha z prvej tretiny dokázali zodvihnúť. Séria bude pokračovať už zajtra, v piatok 15. marca na zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 h.

Tipos extraliga – kvalifikácia o play-off – 3. zápas – štvrtok 14.03.2024, 18.00 h – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:7 (3:0, 0:4, 1:3)

Góly a asistencie: 9. Žilka (J. Sukeľ, Kriška), 9. Avtsin (Hraško), 20. Ullman (Quince, Réway), 46. Ullman (Réway) – 22. M. Hults (Lukosevicius, Mudrák), 24. Šiška (Mudrák, C. Hults), 30. Csányi (Kolenič, Marcinek), 34. Kašlík (Sládok, Zuzin), 44. M. Hults (Hecl, Mudrák), 53. Marcinek (Hecl), 59. Marcinek (Csányi, Hain). Presilovky: 1/1 – 0/2. Rozhodovali: Hronský, Štefik – Durmis, Frimmel. Diváci: 1787. Stav série: 1:2 (na tri víťazstvá).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (34. Rychlík) – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš.
Tréner: J. Faith.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (21. Kupsky) – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor.
Tréner: J. Russel.