Hokejisti HKM Zvolen majú za sebou 6-bodový víkend, keď v nedeľu 28. novembra nadviazali v Trenčíne na piatkovú domácu výhru nad Novými Zámkami. Rytieri zvíťazili na Zimnom štadióne Pavla Demitru vďaka gólu Maroša Jedličku zo záveru zápasu, ktorý musel ešte odobriť videorozhodca.

Prvú presilovku v zápase hrali od konca 7. minúty Trenčania, no hostia sa vo štvorici ubránili. Skóre stretnutia sa menilo po prvýkrát v 14. minúte, kedy Samuel Hain nahodil puk na bránku a Marek Viedenský presným tečom poslal Zvolen do vedenia 0:1. Na začiatku 18. minúty sa zas Ville Leskinen dostal s pukom z rohu klziska do priestoru ľavého kruhu, odkiaľ vystrelil švihom a brankárovi Dukly Michalovi Valentovi prešiel puk pomedzi betóny za jeho chrbát – 0:2.

Domáci vykorčuľovali do druhej tretiny so zmenou v bránkovisku, keď Valenta vystriedal Ben Bowns. Trenčanom vyšiel úvod prostrednej časti hry, keď v 22. minúte posunul Marek Valach z pravej strany puk Jurajovi Bezúchovi, ktorý si medzi kruhmi vylepšil streleckú pozíciu a prestrelil brankára hostí Robina Rahma – 1:2. Domácej Dukle sa podarilo vyrovnať na 2:2 v 25. minúte, kedy vystrelil od stredovej červenej čiary Tomáš Starosta a Rahmovi puk prepadol za bránkovú čiaru. Vďaka týmto dvom zásahom tak po 40. minútach platil vyrovnaný stav.

Rytieri si mohli prinavrátiť vedenie v 43. minúte, kedy po prihrávke Václava Stupku spoza bránky zakončoval pred Bownsom Juraj Mikúš, ktorý však Brita v bránke domácich neprekonal. V čase, keď do konca riadnej hracej doby ostávali dve aj štvrť minúty prišiel rozhodujúci moment zápasu. Peter Zuzin posunul puk z ľavej strany pred bránku Marekovi Viedenskému, ten ešte našiel voľného Maroša Jedličku, ktorý zakončil a radoval sa z gólu, no zrejme len on sám videl za bránkovou čiarou puk, ktorý zaľahol Bowns. Videorozhodca dal napokon radujúcim sa Zvolenčanom za pravdu, a keďže hráči Trenčína už nedokázali do konca zápasu gólovo zareagovať, rytieri si odviezli spod hradu Matúša Čáka všetky tri body.

Tipos extraliga – 21. kolo – nedeľa 28.11.2021 – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 22. Bezúch (Valach, Paukovček), 25. Starosta (Tybor) – 14. Viedenský (Hain), 18. Leskinen, 58. Jedlička (Viedenský, Zuzin). Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, Synek. Stretnutie sa odohralo bez prítomnosti divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent (21. Bowns) – Lemcke, Kudla, Starosta, Crinon, Mart.Chovan, Nemčík, E.Švec, Stránský – Tybor, Mikyska, Berisha – Valach, Paukovček, Bezúch – D.Hudec, J.Švec, Honzek – Krajčovič, Rehuš, Beták (tréner – J. Pardavý)

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Hain, O.Kotvan, Roy, Barcík, Kubka, Hraško, Chlepčok, S.Hudec – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Pierog, Krieger, Leskinen – Saracino, Mikúš, Stupka – T.Török, Marcinek, Csányi (trenér – P. Oremus)

12 HC Nové Zámky 19 5 0 1 13 46:69 16

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Košiciach, kde v piatok 3. decembra o 18.00 vykorčuľujú na duel 22. kola Tipos extraligy proti domácim oceliarom.