Hokejisti Zvolena sa v piatok 26. novembra od 19.00 h predstavili na domácom ľade, kde privítali v rámci 20. kola Tipos extraligy mužstvo Nových Zámkov. Rytierom sa v tomto stretnutí podarilo otočiť nepriaznivý stav proti býkom, ktorí viedli v druhej tretine 0:2.

Zvolenčania si zahrali v úvode zápasu prvú presilovku, v ktorej takmer otvoril skóre z dorážky Nicolas Pierog. V oslabení pohrozili aj býci, keď Juraj Šiška vystrelil do betónov brankára Robina Rahma. Na začiatku 9. minúty sa musel mať opäť na pozore brankár hostí Daniel Bakala, ktorý si najprv poradil s Pierogovou strelou z uhla aj následnou dorážkou Petra Kriegera. Prvá tretina však celkovo veľa vzruchu nepriniesla. Jej záverečnú minútu odohrali Nové Zámky v početnej prevahe, no mužstvá išli do šatní za bezgólového stavu.

Po zákroku Patrika Števuliaka na Kirilla Diakova mali rytieri k dispozícii 5-minútovú presilovku. Na jej začiatku vypálil od modrej čiary do pravej žŕdky Bakalovej bránky Jérémy Roy. Krátko na to zas Marek Viedenský prihral spoza bránky pred bránkovisko Václavovi Stupkovi, ktorého však vychytal brankár Nových Zámkov Bakala. Býci sa napokon ubránili a v plnom počte otvorili skóre, keď v 33. minúte prekonal Rahma strelou z uhla od pravého mantinelu obranca Andrej Hatala – 0:1. Na začiatku 35. minúty pridali hostia druhý gól, tentokrát v presilovke, keď Martin Klempa nabil na strelu Chrisovi Langkowovi, ktorý z prvej príklepom prekonal Rahma – 0:2. Zvolenčania sa vrátili do zápasu v 37. minúte, kedy Oldrich Kotvan prihral po modrej čiare Samuelovi Hainovi, ten nahodil na bránku a puk tečoval pod hornú žŕdku Patrik Marcinek – 1:2.

Rytieri tak vykorčuľovali do tretieho dejstva s cieľom dokonať výsledkový obrat. Ideálna príležitosť pre domácich sa naskytla v 48. minúte, kedy sa Zvolenčania dostali do početnej prevahy o dvoch hráčov. Tú zužitkoval Jérémy Roy, ktorý spomedzi kruhov prestrelil Bakalu – 2:2. V následnej presilovke 5 na 4 vnikol do útočného pásma Peter Zuzin, ktorý sa zbavil prvého brániaceho hráča, následne sa cez ďalšieho natlačil pred bránku a prepasíroval puk cez brankára Bakalu, čím poslal domácich do vedenia 3:2. V záverečnej 10-minútovke si už zverenci trénera Petra Oremusa tesné vedenie postrážili, a porazili tak Nové Zámky po výsledkovom obrate.

Tipos extraliga – 20. kolo – piatok 26.11.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 37. Marcinek (Hain, Kotvan), 48. Roy (Krieger, Leskinen), 49. Zuzin (Rahm) – 33. Hatala (Mišiak, Bull), 35. Langkow (Klempa, Bull). Rozhodovali: T. Orolin, Fridrich – M. Orolin, Kacej (video – Martinko)

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Martin Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka (A), S. Barcík – Zuzin (C), Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Pierog – Stupka, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Chlepčok (trenér – P. Oremus)

Zostava HC Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda (C), Fereta, Mich. Roman, Ligas – Jackson, Šiška, Mišiak – Klempa (A), Langkow, Števuliak – Ondrušek, Fetkovič, T. Varga (A) – Kurbatov, Ferenyi, Tóth – Hrabčak (trenér – G. Majoross)

12 HC Nové Zámky 19 5 0 1 13 46:69 16

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Trenčíne, kde v nedeľu 28. novembra o 17.00 h nastúpia na stretnutie 21. kola Tipos extraligy proti domácej Dukle.