Hokejisti HKM Zvolen vyhrali druhý zápas na klzisku súpera v rade. Po Banskej Bystrici bodovali naplno aj proti Dukle Trenčín.

Prvú veľkú šancu mali v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy domáci, keď Jozef Baláž v prečíslení pred bránkou prihral vľavo Filipovi Ahlovi, ktorý ale odkrytú svätyňu Pavla Kantora netrafil. Vo 8. minúte ušiel útočník rytierov Andrej Kukuča a po sekere Miroslava Macejka nasledovalo trestné strieľanie. To však Jeremy Bracco nepremenil, keď Michal Valent prečítal jeho úmysel. Hostia sa ale ujali vedenia v 10. minúte, kapitán Andrej Kudrna zakončil bekhendom a z dorážky pridal svoj ôsmy gól v sezóne Kyle Olson – 0:1. V 15. minúte mohol vyrovnať v oslabení Baláž, keď zobral puk Carterovi Robertsonovi a išiel sám na Kantora, lenže netrafil bránku.

V úvode prostrednej časti hry si Marek Hecl za svoj tvrdý zákrok na Baláža vyslúžil trest na päť minút plus do konca zápasu a Dukla v tejto presilovke otočila priebežný stav. V 22. minúte po Ahlovej prihrávke spoza bránky zakončoval Ville Leskinen a z dorážky už uspel Brett Stapley – 1:1. V 24. minúte poslal Trenčín do vedenia Leskinen, keď po Ahlovej spätnej prihrávke zavesil z ľavého kruhu do opačného horného rohu Kantorovej bránky – 2:1. Zverenci českého lodivoda Martina Štrbu však v 30. minúte vyrovnali na 2:2. Postaral sa o to ešte len 17-ročný Alex Mišiak, keď skóroval z dorážky po vyrazenej strele Kudrnu. V 33. minúte mohol Zvolenu prinavrátiť vedenie Tyler Sheehy, no v samostatnom úniku trafil Valenta.

Diváci na štadióne Pavla Demitru videli najkrajší gól zápasu v 43. minúte. Puk sa po strele hostí odrazil nad bránu a Kukuča si ho vo vzduchu pri ľavej žŕdke parádne spracoval poza Valenta do bránkoviska a následne doklepol dnu – 2:3. Rytieri si v následnom priebehu tretej tretiny vypracovali ďalšie šance, ale domácich držal v hre Valent. Brankár Dukly bol však prikrátky na zakončenie Radovana Bondru, ktorý v 59. minúte krátko po konci presilovky zblízka pohotovo rozvlnil sieť po odrazenom nahodení Robertsona – 2:4. Zverenci Ernesta Bokroša to ešte skúsili v šestici a iskierku nádeje vykresal 28 sekúnd pred koncom svojím druhým presným zásahom Leskinen, keď sa presadil z prvej z pravého kruhu – 3:4.

Hokejisti HKM Zvolen však už zázračný comeback súpera nedopustili, a tak si pripísali druhú trojbodovú výhru na ľade súpera v rade. Ďalší zápas ich čaká v piatok 18. októbra na domácom ľade. Od 18.00 h budú čeliť nováčikovi zo Žiliny.

Tipos extraliga – 10. kolo – nedeľa 13.10.2024, 17.00 h – ZŠ Pavla Demitru, Trenčín

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Góly a asistencie: 22. Stapley (Leskinen, Ahl), 24. Leskinen (Ahl), 60. Leskinen (Dej, Josling) – 10. Olson (Kudrna), 30. Mišiak (Kudrna), 43. Kukuča (Macek, Zuzin), 59. Bondra (Marcinek, Robertson). Presilovky: 2/5 – 0/4. Strely na bránku: 32 – 40. Rozhodovali: Goga, Hronský – D. Konc ml., Kacej. Diváci: 1953.

Trenčín: Valent (Grigals) – Schmiemann, Cardwell, Starosta (A), Hatala, Macejko, Hlaváč, Laurenčík – Ahl (C), Stapley, Baláž (A) – Leskinen, Dej, Josling – Sojčík, Bortňák, D. Hudec – Maruna, Vaňo, Krajčovič – Šišovský.
Tréner: Ernest Bokroš.

Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Beňo, M. Hudec, Robertson, Sládok (A) – Kudrna (C), Olson, Hecl – Bracco, Sheehy, Bondra – Kukuča, Zuzin (A), Macek – Marcinek, Jendek, Mišiak.
Tréner: Martin Štrba.