Hokejisti HKM Zvolen v piatkovom štvrtom zápase kvalifikačnej série o postup do play-off nevyužili možnosť ukončiť sériu proti Liptovskému Mikulášu.

Rytieri boli vďaka štvrtkovej výhre na ľade Liptovského Mikuláša a získaní mečbalu favoritom na postup do ďalšej časti play-off.

Od úvodu mali viac z hry Liptáci, ktorí už v 1. minúte dostali príležitosť presilovej hry. Tú síce nevyužili, avšak vo 4. minúte na ňu dokázal nadviazať Mathew Berry, ktorý tečoval strelu Lukáša Lalíka – 1:0. Hokejisti HKM odpovedali už o 26 sekúnd neskôr vďaka dobrej pozičnej hre Mitcha Hultsa a ešte lepšej prihrávke do priestoru pred bránkou od Jarida Lukoseviciusa – 1:1. Domáci sa opäť ujali vedenia v 9. minúte vďaka úspešnému prieniku za obranu od Alexandra Avtsina – 2:1. Šancu na vyrovnanie mal v 12. minúte Karol Csányi, no nastrelil len žŕdku. Koniec prvého dejstva zdobil tlak v presilovej hre Liptákov, ktorý hráči Zvolena dokázali ubrániť.

Druhá tretina začala veľmi podobne ako tá prvá. Zverencom Juraja Faitha sa podarilo opäť získať výhodu vo forme presilovej hry. Počas nej sa v 26. minúte, po krížnej prihrávke od Matta Berryho, presadil Haralds Egle – 3:1.  Odskočiť na tri góly sa Liptákom podarilo v 28. minúte po tom, ako Peter Hraško nahodil jednoduchý puk na Kupskyho, ktorý naň nedokázal zareagovať kvôli zakrytému výhľadu – 4:1. Príležitosť na zníženie mal v 30. minúte v samostatnom úniku Juraj Šiška, jeho strelu aj následnú dorážku pokryl Alexei Krasikov. Do konca druhého dejstva sa lepšou hrou prezentovali domáci a zvolenských rytierov nepustili do žiadnej väčšej príležitosti.

Do tretej tretiny opäť vstúpili lepšie Liptáci a zverenci Jamieho Russella ponúkli domácim do tretice príležitosť presilovej hry už v úvodných minútach. Tretia tretina sa následne niesla v znamení mnohých šarvátok na oboch stranách a malého množstva nebezpečných šancí, avšak herne boli lepšími hráči Liptovského Mikuláša. Realizačný tím HKM vyskúšal zariskovať a stiahol brankára Kupskyho štyri a pol minúty pred koncom stretnutia. Šance na zníženie definitívne zmaril v 58. minúte Marland Quince, ktorý trafil prázdnu bránku takmer cez celé ihrisko – 5:1.

Štvrtý duel kvalifikačnej série tak skončil druhou výhrou domáceho mužstva, ktoré dokázalo vyrovnať stav série na 2:2. Hokejisti Zvolena počas celého zápasu nevedeli nájsť potrebné tempo ani premeniť šance, čo sa na konci odzrkadlilo aj na výsledkovej tabuli. Možnosť odčiniť túto prehru budú mať už v nedeľu 17. marca pred domácim publikom. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 h.

Tipos extraliga – kvalifikácia o play-off – 4. zápas – piatok 15.03.2024, 18.00 h – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Berry (Lalík, Mezovský), 9. Avtsin (Réway, Quince), 26. Egle (Berry, Réway), 28. Hraško, 58. Quince (Réway, Avtsin) – 5. M. Hults (Lukosevicius, Hecl). Presilovky: 1/5 – 0/2. Rozhodovali: Novák, Crman – Bogdaň, Durmis. Diváci: 1451. Stav série: 2:2 (na tri víťazstvá).

Zostava HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor
Tréner: J. Russell.

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš
Tréner: J. Faith.