Hokejisti HKM Zvolen v nedeľu 6. marca o 16.00 h privítali na domácom ľade v stretnutí 33. kola HC Košice. Rytieri sa proti oceliarom strelecky presadili až v tretej tretine, a keďže išlo o jediný gól domácich, na zisk bodov to nestačilo.

Košičania sa v zápase prezentovali výbornou defenzívou, pričom pri príležitostiach Karola Csányiho, Petra Kriegera a Kylea Osterberga v prvej tretine ich podržal brankár Dominik Riečický. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď v 17. minúte po krížnej prihrávke Mareka Bartánusa zakončoval do odkrytej bránky Brian Ihnačák – 0:1. Zvolenčania mali v závere prvej 20-minútovky k dispozícii prvú presilovku, ktorú však nevyužili, keďže Nick Saracino ani na dvakrát zblízka Riečického neprekonal.

Oceliari pridali svoj druhý presný zásah na konci 25. minúty, keď si po neúspešnej strele Mareka Slováka našiel puk v skrumáži pred bránkou Vadim Pereskokov, ktorý zvýšil na 0:2. V nasledujúcom priebehu druhej tretiny mali obe mužstvá k dispozícii presilovú hru, no skóre sa v nerovnovážnom počte hráčov na ľade nemenilo. Medzitým sa pred gólmanom rytierov Adamom Trenčanom ocitol v 35. minúte osamotený Oliver Jokeľ, ktorý po blafáku bránku prestrelil. Na začiatku 38. minúty zas Pereskokov nastrelil pravú žŕdku Trenčanovej bránky.

Hosťom vyšiel vstup do tretieho dejstva na výbornú, keď už po 30 sekundách prekonal Trenčana na trikrát zblízka Pavel Klhůfek – 0:3. Zvolenčania sa presadili až v 52. minúte, kedy Marek Viedenský v prečíslení posunul puk Tomášovi Törökovi, ten našiel ešte Samuela Haina, ktorý gólom na 1:3 vykresal domácim iskierku nádeje. Tá však zhasla na začiatku 56. minúty po prihrávke Pereskokova a následnej strele nad Trenčanovu lapačku v podaní Slováka – 1:4. Hokejisti Zvolena tak po piatkovej prehre v Nitre neuspeli ani v nedeľu na domácom ľade.

Tipos extraliga – 33. kolo – nedeľa 06.03.2022 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 52. Hain (Török, Viedenský) – 17. Ihnačák (Bartánus, McPherson), 25. Pereskokov (Slovák, Paršin), 41. Klhůfek (Volgin), 56. Slovák (Pereskokov, Paršin). Presilovky: 0/3 – 0/4. Rozhodovali: Adamec, V. Snášel ml. – Hajnik, Jedlička (video – Ország). Diváci: 1790

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško (A), Kubka, Sládok – Zuzin (A), Viedenský, Puliš (C) – Leskinen, Krieger, Osterberg – Jedlička, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török. Trenér: P. Oremus

Zostava HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Novota, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Šedivý, Cibák, Jacko – Rogoň, Mi. Chovan (C), Klhůfek – Bartánus (A), Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Milý, Mrázik, Jokeľ. Trenér: D. Ceman

Videozostrih a tabuľku Tipos extraligy doplníme…

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v utorok 8. marca o 18.00 h privítajú v stretnutí 45. kola Tipos extraligy Liptovský Mikuláš.