Hokejisti HKM Zvolen vycestovali v piatok 4. marca do Nitry, kde o 19.00 h vykorčuľovali na stretnutie 35. kola Tipos extraligy proti domácemu tretiemu celku tabuľky. Rytierom nevyšiel zápas podľa predstáv, keď inkasovali až 6 gólov, a nenadviazali tak na predošlé 3 výhry.

Po vyše 5 minútach hry si Zvolenčania zahrali prvú presilovku v zápase, no neúspešne. Skóre stretnutia tak otvorili Nitrania, keď Adam Rockwood na konci svojej individuálnej akcie prihral bekhendom Róbertovi Vargovi, ktorý poslal puk do odkrytej bránky hostí – 1:0. Autor prvého gólu pridal svoj druhý presný zásah na konci 17. minúty, keď opäť zakončoval do odkrytej bránky po výbornej práci spoluhráča, konkrétne Adriána Holešinského, ktorý pred gólovou prihrávkou vybojoval puk v útočnom pásme – 2:0.

Rytieri sa presadili až v 35. minúte, kedy strieľal z pravého kruhu Kyle Osterberg a z dorážky po zákroku Davida Honzíka znížil na 2:1 Peter Krieger. Domáca lavička oponovala trénerskou výzvou, ktorá bola neúspešná, čo znamenalo presilovku pre hostí. Druhá presilová hra Zvolena sa skončila predčasne, avšak nie kvôli vyrovnaniu, ale po faule Kriegera. Hráči Nitry si v hre 4 na 4 prinavrátili 2-gólové vedenie po strele Šimona Nemca a presnom teči v podaní Rockwooda – 3:1. Nitrania využili následnú skrátenú presilovku zásluhou Samuela Bučeka a jeho presnej strely švihom – 4:1. Hostia ešte v závere druhej tretiny znížili na 4:2 po prihrávke Jérémyho Roya a následnom zakončení Kriegera, ktorý tak pridal svoj druhý gól v zápase – 4:2.

Zverenci trénera Petra Oremusa v úvode tretej 20-minútovky nevyužili 26-sekundovú presilovú hru o dvoch mužov a celkovo sa im v početnej prevahe nedarilo, keď nevyužili až 9 presiloviek. Nitranom sa naopak strelecky darilo a v 44. minúte zvýšil už na 5:2 Marek Tvrdoň, ktorý sa pri presilovkovom tlaku domácich dobre zorientoval pred bránkou hostí a dorazil puk za chrbát Robina Rahma. Brankára Zvolena vyhnal z jeho svätyne v 49. minúte Adam Sýkora. Len 17-ročný útočník Nitry totiž potešil domáce tribúny individuálnym únikom od obrannej modrej čiary a následným efektným zakončením – 6:2. V záverečnej 10-minútovke sa zápas už len dohrával a Nitrania si tak jednoznačné víťazstvo postrážili.

Tipos extraliga – 35. kolo – piatok 04.03.2022 – Nitra

HK Nitra – HKM Zvolen 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 9. Varga (Rockwood, Švarný), 17. Varga (Holešinský), 37. Rockwood (Nemec, Holešinský), 38. Buček (Bajtek), 44. Tvrdoň (Varga, Holešinský), 49. Sýkora – 35. Krieger (Osterberg), 40. Krieger (Roy, Zuzin). Presilovky: 2/4 – 0/9. Rozhodovali: Goga, Orolín, Synek, Ševčík. Diváci: 1800

Zostava HK Nitra: Honzík (O’Connor) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais, Volko – Buček, Buncis, Krivošík – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Holešinský, Rockwood, Varga – Molnár, Sýkora, Pupák. Trenér: A. Stavjaňa

Zostava HKM Zvolen: Rahm (49. Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Hraško – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Osterberg – Török, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Chlepčok. Trenér: P. Oremus

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 46 8 7 3 28 108:166 41

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v nedeľu 6. marca o 16.00 h. privítajú v rámci 33. kola Tipos extraligy HC Košice.