Hokejisti HKM Zvolen privítali v nedeľu na domácom ľade mužstvo Nitry. V stretnutí 2. kola Tipos extraligy chceli rytieri nadviazať na úvodný zápas sezóny, v ktorom porazili nováčika zo Spišskej Novej Vsi.

Po prvýkrát v zápase sa vylučovalo na strane Nitry a domáci si od úvodu 3. minúty zahrali prvú presilovku, ktorú ale nevyužili. Rytieri si vypracovali prvú vážnu príležitosť na konci 8. minúty, kedy Gubančok našiel zadovkou medzi kruhmi mladého Jedličku, ktorý ale brankára hostí Honzíka neprekonal. O necelú minútu na to sa po prvýkrát v zápase menilo skóre po tom, čo sa Nitrania dostali do protiútoku dvoch proti jednému, v ktorom Rockwood prihral Adriánovi Holešinskému, a ten našiel recept na Robina Rahma. Zvolenčania mohli odpovedať v 16. minúte po rýchlom prieniku Jedličku, ktorý sa dostal do výbornej pozície, no brankár Nitry Honzík zasiahol skvele. V závere prvej tretiny sa Zvolenu podarilo ubrániť prvé oslabenie, ktoré predelila prestávka.

Brankár hostí Honzík podržal svoje mužstvo aj v 25. minúte pri šanci Ullyho. Na začiatku 27. minúty zas po výbornej prihrávke Zuzina prestrelil Honzíkovu bránku Jedlička. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr nechali rozhodcovia pokračovať hru pri situácii zaváňajúcej zakázaným uvoľnením, Nitrania sa zmocnili puku a Jozef Baláž z predbránkového priestoru zvýšil na 0:2. Hosťom sa v nasledujúcich minútach podarilo ubrániť aj dve oslabenia a v 39. minúte uštedrili rytierom tretiu ranu, keď Krivošík našiel krížne Adama Rockwooda, ktorý trafil horný roh Rahmovej bránky.

Zvolenčania tak pred treťou tretinou prehrávali už 0:3. Šanca na obrat sa výrazne znížila hneď v prvej minúte tretej 20-minútovky. Samuel Buček sa totiž dostal cez dvoch brániacich hráčov domácich a svoj individuálny prienik zakončil gólovou koncovkou. Diváci sa dočkali vytúženého gólu rytierov v 50. minúte, kedy autor hetriku z prvého kola Peter Zuzin v presilovke prekonal ležiaceho Honzíka z ľavej strany. Vo zvyšnej časti zápasu si rytieri vypracovali niekoľko gólových príležitostí, no buď stroskotali na skvele chytajúcom Honzíkovi, alebo netrafili priestor bránky hostí. Nitra tak získala tri body na ľade majstra po výhre 1:4.

Tipos extraliga – 2. kolo – nedeľa 26.09.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Nitra 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 50. Zuzin (J. Mikúš, Viedenský) – 9. Holešinský (Rockwood, Krivošík), 28. Baláž (R. Varga, Múčka), 39. Rockwood (Krivošík, Vitáloš), 41. Buček

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Hraško (A), Roy, Barcík, Kubka, Meliško – Zuzin (A), Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš (C), Saracino – Marcinek, J. Mikúš, Török – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)

Zostava HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Mezei, Raskob, Pupák, Š. Nemec, Vitáloš, Bodák, Štefanka, Socha – Tvrdoň, Hrnka, Buček – Krivošík, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Baláž, R. Varga – Múčka, Sýkora, Drábek (tréner – A. Stavjaňa)

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 2 0 0 0 2 3:7 0

Hokejisti Zvolena odohrajú aj najbližší zápas na domácom ľade, kde v utorok 28. septembra o 18.00 h privítajú v rámci 3. kola Tipos extraliga bratislavský Slovan.