V piatok 24. septembra sa konečne rozbehol kolotoč sezóny 2021/2022 v hokejovej Tipos extralige. Program 1. kola priniesol súboj majstra s nováčikom, keď HKM Zvolen privítal na svojom ľade mužstvo Spišskej Novej Vsi.

Novoveské rysy zaskočili domácich z prvej strely na bránku už v 3. minúte, kedy sa po prihrávke spoza bránky strelecky presadil Damian Tyczinski. Hostia následne prežili prvé oslabenie. V 7. minúte bol blízko k vyrovnaniu Saracino, ktorý ale po krížnej prihrávke Ullyho trafil len Melicherčíkove betóny. O minútu na to zas na opačnej strane klziska pohrozili Spišiaci po prečíslení troch proti dvom a následnej dorážke Tomalu. V úvode druhej polovice prvej tretiny sa Rytierom podarilo ubrániť oslabenie. Takmer tisícka prítomných divákov videla prvý gól majstra v novej sezóne v 15. minúte, kedy Hain vystrelil od modrej čiary a odrazeného puku od zadného mantinelu sa zmocnil Peter Zuzin, ktorý zakončil presne do odkrytej časti brány hostí.

Rytieri v nasledujúcich minútach ubránili oslabenie, ktoré predelila prestávka. Aj od úvodu druhej tretiny mali navrch zverenci Petra Oremusa, ktorí v 25. minúte využili presilovku, keď Zuzin trafil žŕdku a odrazený puk poslal do bránky Juraj Mikúš. Zvolen tak viedol 2:1 a v 32. minúte zdvojnásobil svoj náskok. Postaral sa o to Peter Zuzin, ktorý výborným backhandovým zakončením poslal puk pod hornú žŕdku Melicherčíkovej bránky a pridal tak svoj druhý gól v zápase. Novoveské rysy sa vrátili do zápasu v 36. minúte, kedy sa Matej Giľák dostal s pukom spoza bránky k bránkovisku a strelou po ľade zaskočil Rahma, ktorému puk prešiel popod betóny.

Hneď na začiatku tretieho dejstva mohli Zvolenčania opäť viesť o dva góly, no proti bol brankár hostí Melicherčík, ktorý podržal svoj tím pri veľkej šanci Viedenského. V 46. minúte pohrozili hostia po chybe Hraška, ktorú využil Džugan, no ten na Rahma v samostatnom úniku nevyzrel. Rytierom sa v 52. minúte podarilo pod druhýkrát v zápase využiť presilovku po tom, čo sa peknou strelou z medzikružia presadil 18-ročný Maroš Jedlička. Autor gólu na 4:2 ešte v 59. minúte prihral pred prázdnu bránku Petrovi Zuzinovi, ktorý poľahky skompletizoval hetrik a zaknihoval svoj jubilejný 300. extraligový gól. Zvolen tak na úvod sezóny zdolal nováčika zo Spišskej Novej Vsi 5:2.

Tipos extraliga – 1. kolo – piatok 24.09.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 15. Zuzin (Hain, Viedenský), 25. J. Mikúš (Zuzin, Hraško), 32. Zuzin (Viedenský, Jedlička), 52. Jedlička (Viedenský, J. Mikúš), 59. Zuzin (Jedlička, Kotvan) – 3. Tyczinski (Džugan, Petgrave), 37. Giľák (Černý). Diváci: 925

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Hraško (A), Roy, Barcík, Kubka, Meliško – Zuzin (A), Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš (C), Saracino – Marcinke, J. Mikúš, Török – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)

Zostava HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Petgrave, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský (A), Malina, Česánek, Olejník, Petrek – Štrauch, Kuru, Hamráček – Vrábeľ, M. Halama, Ščurko – Džugan, Černý, Giľák (A) – Vartovník (C), Tyczinski, Tomala (tréner – M. Mosnár)

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v nedeľu 26. septembra o 17.00 h privítajú v rámci 2. kola Tipos extraligy Nitru.