Hokejisti HKM Zvolen vycestovali v nedeľu do Michaloviec, kde si s domácou Duklou zmerali sily v rámci 26. kola Tipos extraligy. Rytierom sa podarilo udržať čisté konto, a aj dva góly im tak stačili na plný bodový zisk.

Prvú veľkú príležitosť zápasu mal po Galambošovej prihrávke Andrej Kukuča, ktorý ale sám pred bránkou Rahma neprekonal. Po zlom striedaní rytierov v 11. minúte hrali prvú presilovku hokejisti Michaloviec, no rytieri sa vo štvorici ubránili. Plán domácich ukončiť sériu štyroch prehier dostal prvú ranu v 15. minúte, kedy strelu Petra Hraška od modrej tečoval za Williamsov chrbát Václav Stupka – 0:1. Zverenci trénera Petra Oremusa tak po prvej tretine viedli najtesnejším rozdielom.

Od začiatku 26. minúty si prvú presilovku zahrali aj Zvolenčania, no v oslabení sa do samostatného úniku dostal Cameranesi, ktorý priamou strelou trafil brankára hostí Robina Rahma. Aj v prostrednej časti hry padol len jeden gól. V 35. minúte sa na Williamsa rútil osamotený Tomáš Török, ktorý trafil pravú žŕdku a odrazený puk doklepol za bránkovú čiaru Juraj Mikúš – 0:2.

Michalovčania nedokázali zareagovať ani v tretej tretine. Gólové príležitosti si naopak vytvorili hostia. V 42. minúte musel Williams zasahovať pri nebezpečnej strele z prvej v podaní Mikúša a na začiatku 59. minúty brankár Dukly zneškodnil koncovku Leskinena. Ani hra bez brankára Michalovciam gól nepriniesla. Rytieri si tak udržali čisté konto a výborne zareagovali na piatkovú prehru so Slovanom.

Tipos extraliga – 26. kolo – nedeľa 12.12.2021 – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 15. Stupka (Hraško), 35. Mikúš (Török, Kubka). Rozhodovali: Hronský, Orolín – Stanzel, Šoltés. Stretnutie sa odohralo bez prítomnosti divákov

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Kaarlehto) – Bokroš, Macejko, Mudrák, Bača, Pavlin, Stripai, Hajnik, Gajdoš – Žitný, Cameranesi, Keränen – Regenda, Suja, Erkinjuntti – Galamboš, Buc, Kukuča – Mašlonka, Lačný, Chalupa (tréner – T. Valtonen)

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Meliško, Kotvan, Roy, Hraško, Kubka, Andersons, Barcík, Gubančok – Petráš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi (tréner – P. Oremus)

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 25 5 3 3 14 64:79 24

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v utorok 14. decembra o 17.30 h privítajú v rámci odvety semifinále slovenského pohára Prešov, ktorý v prvom zápase porazil rytierov 4:1.