Piatkové 25. kolo hokejovej Tipos extraligy ponúklo okrem iného aj obrovský šláger, v ktorom bratislavský Slovan z pozície lídra tabuľky privítal na svojom ľade Zvolen. Od úvodných sekúnd sa hral kvalitný hokej z oboch strán, napokon však duel lepšie vyšiel domácim, ktorí dokázali zvíťaziť.

Už v prvej minúte mohol poslať Zvolenčanov do vedenia Krieger, ktorý sa ocitol vo výbornej pozícii a po ňom mali góly na hokejke aj dorážajúci Saracino a Leskinen. Naopak, na opačnej strane bol zhruba o minútu v čistej šanci Šotek, krátko na to sa pekným zakončením prezentoval aj Bezák. Slovanisti sa postupne dostali do tempa a viackrát dokázali zavrieť hostí v ich pásme, napokon však gól prišiel až po šanci Zvolena a následnom protiútoku Šoteka. Viackrát držal nádeje „rytierov“ Rahm, ktorý vychytal viacero dobrých šancí „belasých“, do šatní sa napokon odchádzalo za stavu 1:0.

Aktéri stretnutia aj naďalej produkovali kvalitné pasáže hry, v druhej tretine sa Slovanu podarilo navýšiť vedenie, keď v 26. minúte upravoval na 2:0 Rapuzzi. Krátko na to išli Bratislavčania do početnej výhody, počas nej mohli paradoxne udrieť hostia, Saracino však trafil hornú žrď, z následného protiútoku opečiatkoval tyč aj domáci Haščák. V 38. minúte sa podarilo Slovanu presadiť aj tretíkrát, fatálne zaváhanie Kotvana využil Harris, ktorý zúžitkoval prácu Jääskeläinena.

V úvodných minútach tretieho dejstva chceli hostia vykresať nádej, o dva góly v krátkom slede sa postarali Marcinek a po ňom Jedlička. Následne išiel Zvolen do početnej výhody, lenže skórovať mohli „belasí“, keď Harris vysunul do úniku Yogana. Napokon nastala opačná situácia, presilovku si zahral domáci Slovan a rozhodol sa využiť to na gól, na 4:2 upravoval druhým zásahom v stretnutí Rapuzzi. O necelé tri minúty bolo 5:2, v úniku sa ocitol Haščák a hráč jeho formátu sa nezvykne mýliť. V 56. minúte ešte zdramatizoval záver gólom na 5:3 hosťujúci Viedenský, vo zvyšných minútach už však gól nepadol a Slovan si tak v šlágri kola poradil so Zvolenom.

Tipos extraliga – 25. kolo – 10.12.2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 9. Šotek (Sersen, Windsor), 26. Rapuzzi (MacKenzie, Haščák), 38. Harris (Jääskeläinen), 51. Rapuzzi (MacKenzie, Harris), 54. Haščák (Jääskeläinen) – 43. Marcinek (Chlepčok), 44. Jedlička, 56. Viedenský (Roy). Rozhodovali: Adamec, Snášel – Stanzel, D. Konc ml.

HC Slovan Bratislava: Windsor – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák Rapuzzi, Jääskeläinen – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

HKM Zvolen: Rahm – Barcík, Kotvan, Meliško, Roy, Kubka, Hraško, Ďuriš, Sládok – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi